Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIV Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w środę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej, w piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana.
  2. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy ofiarami na tacę i konto parafialne przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
  3. W dniach od 13 do 21 września w sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile odbędą się uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym roku opactwo w Mogile przeżywa 800-lecie powstania. Nasza parafia zaproszona jest do udziału w Eucharystii w środę (14 września) o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Szczegółowy program odpustu wywieszony jest w gablocie.
  4. Spotkanie dla osób modlących się w margaretkach będzie jutro (w poniedziałek) po wieczornej mszy św. w salce multimedialnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji Ogólnopolskiej Pielgrzymki Apostolatu do Łagiewnik, która odbędzie się 8 października.
  5. Spotkanie grupy charytatywnej we wtorek o godz. 15.00. Zapraszamy osoby chętne do współpracy, które mogą włączyć się w pomoc potrzebującym.
  6. Wraz z s. Beatą i s. Janiną zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać i chciałyby dołączyć do dziecięcej scholki. Spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w salce.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych polecamy wrześniowy numer “Stasia”, a dla dorosłych “Gościa Niedzielnego” oraz “Niedzielę”.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    +Zbigniew Tymowicz,
    + Małgorzata Kondelka-Solarz
    + Władysław Pabjan
    + Zofia Błaut + Halina Stępień
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…