Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2023 r.

1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – Ofiarowania NMP, w środę – św. Cecylii, w piątek – św. Męczenników Wietnamskich.
  2. Dzisiaj przypada VII Światowy Dzień Ubogich. Do koszy w przedsionku kościoła można składać trwałą żywność, która zostanie przekazana w formie świątecznych paczek osobom potrzebującym z naszej parafii.
  3. Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii, natomiast opłatki zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę.
  4. W środę – z okazji wspomnienia św. Cecylii – zapraszamy na koncert organowo-kameralny, który rozpocznie się o godz. 19:30. Wystąpią: Rafał Ślusarczyk – trąbka, Adam Banek – kontrabas, Maciej Banek – organy. Program koncertu umieszczony jest na naszej stronie internetowej: parafia.kalinowe.pl
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. o godzinie 13.00, z procesją ku czci Chrystusa Króla.
  6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Sebastian Suder,
    +Irena Farat
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…