Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIV Niedziela Zwykła

1. W ubiegłą niedzielę na inwestycje w naszej Parafii wpłynęła kwota 12.700 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którym leży na sumieniu dobro materialne naszego kościoła za wszelkie ofiary na tace, a także przesyłane na konto Parafii.
  2. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia, za który można uzyskać odpust zupełny. W liturgii Kościoła przypada dzisiaj wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim solenizantkom, a także tym, którym patronuje św. Cecylia: naszemu organiście panu Maciejowi, ks. Grzegorzowi – przewodniczącemu archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej, naszym parafialnym chórom “Młodzi Duchem” oraz Pueri Cantores, Oazie, Pociechom św. Józefa i wszystkim zaangażowanym w piękno muzyki kościelnej. Dziękujemy za Waszą obecność, trud i poświęcenie i życzymy obfitości łask Bożych na każdy dzień za wstawiennictwem św. Cecylii. Bóg zapłać i szczęść Wam Boże!
  3. Dzisiaj o 17.15 zapraszamy na Nieszpory w int. wszystkich wiernych zmarłych.
  4. W każdy dzień listopada o godz. 18.15 modlimy sie za zmarłych polecanych
    w wypominkach jednorazowych.
  5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: W Niedzieli ukazał się ciekawy artykuł o nieudanym ataku na świętość Jana Pawła II, W Gościu Niedzielnym zaprezentowana została sylwetka nowego krakowskiego biskupa pomocniczego ks. Roberta Chrząszcza, w Małym Gościu płyta z piosenkami Magdy Anioł. Zostało jeszcze kilka egzemplarzy naszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa. Ukazał się nowy miesięcznik dla najmłodszych “Staś”, a w nim m.in: kalendarz adwentowy i szopka bożonarodzeniowa, zwyczaje świąteczne w dawnej Polsce, kolorowanki, zagadki i wiele ciekawych artykułów o nadchodzących Świętach Bożego Narodzenia.
  6. Już od dzisiaj można nabyć w zakrystii świece Caritas na stół wigilijny w cenie 8zł, a w przyszłą niedzielę będą one rozprowadzane przez młodzież oazową. Świece z ubiegłych lat zgodnie ze starą, piękną chrześcijańską tradycją zapalamy na grobach naszych bliskich zmarłych. W ten sposób łączymy się z nimi duchowo w ten wyjątkowy rodzinny wieczór przy wigilijnym stole. Złożona ofiara za świece zostanie przeznaczona na pomoc potrzebującym z naszej Parafii.
  7. Nowe wypominki będą czytane od następnej niedzieli. Ze względu na ilość wspominanych zmarłych zostały one podzielone na dwie części, które będą odczytywane na zmianę. Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać u ks. Bogusława. Wypominki można jeszcze składać w kancelarii lub zakrystii.
  8. W liturgii Kościoła przypada:
  9. w poniedziałek: św. Klemensa I – papieża i męczennika, we wtorek: śś. męczenników z Wietnamu Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, w środę: św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
  10. W duchu odpowiedzialności i wzajemnej miłości prosimy o przyjęcie wszelkich ograniczeń i zaleceń sanitarnych wprowadzonych przez władze państwowe, pamiętając
    o zachowaniu odległości między uczestnikami liturgii i noszeniu maseczek. Prosimy osoby pragnące przyjmować Komunię św. na dłoń o podchodzenie do kapłana rozdzielającego Komunię przy obrazie MBNP, a te osoby, które przyjmują do ust – o podchodzenie po osobach przyjmujących na dłoń lub w odrębnej kolejce.
  11. Do wieczności odeszli:
    + Anna Zdeb
    + Janina Jurkowska
    + Franciszek Guzik
    +Jan Szlag
    + Adam Staniszewski
    + Karol Lipnicki
    + Sabina Wrona
    + Kazimierz Handzel
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.