Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: dzisiaj – I niedziela Adwentu, w środę – święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę, w kopertach i na konto parafialne.
  3. Zapraszamy na roraty. Msze Święte roratnie z kazaniem dla dorosłych będą tradycyjnie o godz. 6.00 rano, a dla dzieci o godz. 18.00 – od poniedziałku do piątku.
  4. W czasie Adwentu zmianie ulegają godziny Mszy św. odprawianych w tygodniu (od poniedziałku do soboty). Nie ma Mszy o godz. 6.30 ani o godz. 18.30. Godziny Mszy św. są następujące: 6.00, 7.00 oraz 18.00.
  5. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy malarstwa naszego parafianina Leszka Grodzickiego, którą można oglądać w Galerii Ars-Bonum.
  6. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 11.00 przyjmujemy nowych ministrantów i lektorów do Służby Liturgicznej naszej parafii.
  7. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  8. Od dzisiejszej niedzieli czytane są nowe wypominki. Tradycyjnie już zostały podzielone na dwie części. Pierwszą czytamy dzisiaj, a drugą za tydzień i tak na zmianę. (Ze względu na dużą ilość wypominanych, w niektórych przypadkach długą listę imion zastępowaliśmy nazwiskiem, pisząc np. zmarli z rodz. Nowaków). Wszelkie uwagi prosimy kierować do ks. Bogusława.
  9. W poniedziałek spotkanie kręgu biblijnego o godz. 19.30.
  10. W pierwszy czwartek spowiedź od godz. 17.00, o godz. 17.30 różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  11. W czwartek w auli św. Józefa o godz. 19.15 odbędzie się spotkanie autorskie z reporterem wojennym Jakubem Maciejewskim, autorem książki “Wojna. Reportaż z Ukrainy”. Serdecznie zapraszamy.
  12. W pierwszy piątek spowiedź podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. 16.00. Spotkanie dla kandydatów z kl. VII o godz. 17.00, po nim udział w roratach. Dzieci zapraszamy na roraty na godz. 18.00. O godz. 19.30 Wieczernik.
  13. W pierwszą sobotę od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii. Msza św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00.
  14. W przyszłą niedzielę podczas Mszy wieczornej naszą parafię nawiedzą relikwie bł. Carlo Acutisa. Po Mszy św. zapraszamy na konferencję o Błogosławionym oraz prowadzoną przez młodzież adorację Najświętszego Sakramentu.
  15. Poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć w zakrystii.
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  17. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Grażyna Ryncarz,
    + Janusz Krzyżak,
    + Salomea Wolszewska
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…