Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

 1. Dziś naszą parafię odwiedzają relikwie bł. Carlo Acutisa, patrona młodzieży, który żył już w XXI wieku. Po Mszy świętej wieczornej konferencja ks. Marcina o błogosławionym, po niej comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość uczczenia relikwii.
 2. W kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – wspomnienie św. Ambrożego, w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w tym dniu Msze święte o godz. 6.00, 8.00 i 18.00. O godz. 12.00 modlitwa w Godzinie Łaski.
 3. Zapraszamy na roraty. Msze święte roratnie z kazaniem dla dzieci są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00, roraty z kazaniem dla dorosłych są codziennie – od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano (w czasie Adwentu nie ma w tygodniu Mszy o godz. 6.30 i 18.30).
 4. Dzisiaj czytamy drugą część nowych wypominek. Wszelkie uwagi prosimy kierować do ks. Bogusława.
 5. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy malarstwa naszego parafianina Leszka Grodzickiego, którą można oglądać w Galerii Ars-Bonum.
 6. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla osób potrzebujących z naszej parafii.
 7. Dziś tradycyjnie młodzież z Oazy z okazji zbliżających się Mikołajek częstuje ciasteczkami przy wyjściu z Kościoła – życzymy wiele radości i życzliwości na najbliższe dni.
 8. Za tydzień kawiarenka organizowana przez grupę ŚDM. Młodzież zbierająca fundusze na wyjazd do Lizbony tym razem zaprasza nie tylko na ciasto, lecz także na kiermasz kartek i ozdób świątecznych – serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kawiarenki i wsparcia młodych.
 9. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Poświęcone opłatki, świece Caritas na stół wigilijny, a także książki Białego Kruka pod choinkę możemy nabyć u sióstr w holu przed kancelarią po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
 11. Spotkanie osób modlących się w margaretkach w poniedziałek o 19.00 w sali multimedialnej.
 12. We wtorek, pierwszy miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla.
 13. W roku 2023 zapraszamy na pielgrzymki w następujących terminach:
  – autokarowa na Litwę – 6 dni (Wilno, Kowno, Troki): 24-29 kwietnia
  – samolotowa do Libanu – 8 dni (Śladami św. Charbela): 20-28 czerwca
  – autokarowa do Włoch – 11 dni (szlakiem świętych): 08-18 lipca
  Szczegółowe informacje w gablocie na plakatach lub u ks. Bogusława.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych polecamy grudniowy numer miesięcznika “Staś”.
 15. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
  + Barbara Pleban,
  +Małgorzata Sieradzka,
  +Elżbieta Kulińska,
  +Józefa Zychal
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…