Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

1. W dzisiejszą niedzielę kończymy parafialne rekolekcje. Dziękujemy za liczną obecność i złożone ofiary. Bóg zapłać ks. Tomaszowi za świadectwo wiary oraz trafiające do serca nauki.
  2. Kalendarz liturgiczny: w czwartek – święto Katedry św. Piotra Apostoła.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 7:30 i 17:45, dla dzieci o 16:30, dla młodzieży o 19:30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17:00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.
  5. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ dzisiaj o godz. 16.00.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele.
  7. Podczas Wielkiego Postu wierni naszej Archidiecezji modlą się w tzw. kościołach stacyjnych. Serdecznie zapraszamy we wtorek na Mszę świętą o godz. 18.30, której przewodniczył będzie bp Robert Chrząszcz. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Jan Jóźwiak,
    +Anna Połeć,
    +Marcin Gil
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…