Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św.z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 17.00 i 18.30. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych czyli tzw. post jakościowy (od 14-go roku życia) i post ilościowy, czyli spożycie trzech posiłków w ciągu dnia, w tym tylko jednego do syta (dla osób między 18 a 60 rokiem życia).
 2. Od Środy Popielcowej tradycyjnie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku wygłosi ks. dr Tomasz Stec pod hasłem “Bł. Rodzina Ulmów uczy o rzeczach ostatecznych”. Program rekolekcji dostępny jest w nowym numerze WRJ, na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie z ogłoszeniami.
 3. W czwartek, piąteksobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W czwartek zapraszamy małżonków na spotkanie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 20.00. W piątek drogi krzyżowe: dla dorosłych o 9.00 i 17.45, dla dzieci o 16.30, dla młodzieży o 19.30, a także możliwość spowiedzi według rozpiski. W sobotę o 9.00 spowiedź chorych, a o 10.00 Msza św. z obrzędem namaszczenia chorych.
 4. W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W tym tygodniu Drogi krzyżowe wg harmonogramu rekolekcji, a Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami). Składka zbierana na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy nowy wielkopostny numer naszej gazety parafialnej “WRJ”, który jest do nabycia u młodzieży.
 8. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
  + Alicja Wójs,   
  + Stanisław Topolski,   
  + Adam Styrna,   
  + Bogumiła Wis,
  + Leokadia Możdżeń
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…