Ogłoszenia duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu – 26.02.2023r.

1. W dzisiejszą niedzielę kończymy parafialne rekolekcje. Dziękujemy za liczną obecność oraz złożone ofiary. Bóg zapłać ks. Jackowi za świadectwo wiary oraz trafiające do serca nauki.
  2. W kalendarzu liturgicznym wypada: w sobotę – święto św. Kazimierza.
  3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątki droga krzyżowa dla dorosłych o 7.30 i 17.45, dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży o 19.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  4. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.
  5. Spotkanie kręgu biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00.
  6. Podczas Wielkiego Postu wierni naszej Archidiecezji modlą się w tzw. kościołach stacyjnych. Serdecznie zapraszamy we wtorek na Mszę świętą o godz. 18.30, której przewodniczył będzie bp Jan Zając. Ponieważ tegorocznemu pielgrzymowaniu po świątyniach Krakowa towarzyszy hasło „Cisza dla Krakowa”, po Mszy świętej będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy do godz. 21.00.
  7. Rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII i VIII będą w naszym kościele od środy do piątku o godz. 16.30.
  8. W I czwartek miesiąca spowiedź podczas mszy św. porannych, po południu od godziny 17.30. Różaniec w intencji kapłanów o godz.17.45.
  9. W I piątek miesiąca Msze święte o godz.: 6.30, 7.00, 16.30 (wyjątkowo nie o 17.00) oraz 18.30. Spowiedź podczas Mszy porannych oraz po południu od godziny 16.00.
  10. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, po niej nabożeństwo. Odwiedziny chorych od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich w zakrystii lub kancelarii.
  11. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której można oglądać wystawę prac Zbigniewa Grzywy, pt. “Sacrum na szkle, czyli sztuka malowana na odwrocie szkła”.
  12. Wyjazd na pielgrzymkę do Kalisza i Lichenia w sobotę o 4.30 z pod “Domu chleba”.
  13. Bóg zapłać za ofiary składane z zeszłą niedzielę na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  14. Zapraszamy na najnowszy film o św. Józefie pt. “Opiekun”, który można oglądnąć w tym tygodniu w krakowskim Multikinie. Godziny seansów są wywieszone w gablocie.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  16. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Krystyna Bobula,
    +Grażyna Baś,
    +Franciszek Łach
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…