Ogłoszenia Duszpasterskie: I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj błogosławieństwem Bożym kończymy rekolekcje wielkopostne. Jesteśmy wdzięczni księdzu Krzysztofowi za ich prowadzenie w atmosferze refleksji nad pytaniami Jezusa dotyczącymi naszego zbawienia. Niech dobry Bóg przez ręce św. Józefa i Matki Bożej wynagrodzi Księdzu trud rekolekcyjnej pracy. Bóg zapłać.
 2. W związku z zakończeniem rekolekcji przywracamy Mszę św. w dni powszednie o godzinie 7.00.
 3. Zapraszamy dzisiaj i w każdą niedzielę na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym roku podczas tych nabożeństw będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. We wtorek zapraszamy parafian na Mszę Stacyjną na godz. 18.30, której będzie przewodniczył Ks. kard. Stanisław Dziwisz. Msza zostanie poprzedzona nabożeństwem do naszego Patrona św. Józefa. o godz. 18.00.
 5. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Dróg Krzyżowych odbywać się będą w następujących godzinach:
  • 30 i 17.45 dla dorosłych; o 16.30 dla dzieci; o 19.30 dla młodzieży i studentów
 6. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz odmówienie modlitwy po Komunii Św. przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego “Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” można zyskać odpust zupełny.
 7. W przyszłą niedzielę – jak miesiąc temu – młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży zaprasza do kawiarenki parafialnej na ciasto, kawę i herbatę z możliwością wsparcia wyjazdu młodych na spotkanie z Papieżem w przyszłym roku. Osoby, które chcą pomóc młodzieży przynosząc upieczone przez siebie ciasto, prosimy o zgłaszanie się dziś na listę w zakrystii. Szczegóły u ks. Marcina.
 8. Szkoła Branżowa i Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Nowej Hucie na os. Sportowym 8 zaprasza na DNI OTWARTE 12 i 26 marca. Szkoła kształci dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną. Szczegóły na plakatach.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  +Roman RADOMSKI,
  +Genowefa MICHALCZYK
  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…