Ogłoszenia Duszpasterskie: VIII Niedziela Zwykła

 1. W minioną niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy kwotę 20 200 zł. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone na nowy ołtarz.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy w piątek św. Kazimierza (patrona archidiecezji krakowskiej)
 3. Od środy rozpoczynamy Wielki Post i kwartalne dni modlitw o ducha pokuty oraz okres Komunii św. wielkanocnej, który zakończy się 12 czerwca uroczystością Trójcy Przenajświętszej. Nasza Parafia ten szczególny czas, już tradycyjnie, rozpocznie rekolekcjami wielkopostnymi, które w tym roku wygłosi ks. Krzysztof Porosło.
 4. Msze św. w Środę Popielcową z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 8.00, 17.00 i 18.30. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły: można spożyć jeden posiłek do syta i dwa posiłki lekkie. Tego dnia ofiarami do puszek będzie możliwość udzielenia pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy.
 5. W środę z racji Popielca kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W czwartek, w piątek i sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.
  00 i 18.30.
 7. W tych dniach NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O GODZ. 7.00.
 8. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy do przeżycia wraz z rodzicami rekolekcji wielkopostnych, przede wszystkim przez udział w Mszach świętych wieczornych, czwartkowej celebracji i drodze krzyżowej dla młodzieży w piątek, która odbędzie się zamiast Wieczernika.
 9. W najbliższy piątek: Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 9.15 i 17.45.
 10. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30.
 11. Droga Krzyżowa dla młodzieży i studentów w tym tygodniu wyjątkowo o godz. 20.00. W pozostałe piątki miesiąca o godz. 19.30.
 12. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz odmówienie modlitwy po Komunii Św. przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego “Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” można zyskać odpust zupełny
 13. W sobotę osoby starsze i chore zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 połączoną z udzieleniem im sakramentu namaszczenia chorych. Bliskich prosimy o pomoc chorym w dotarciu do świątyni już od godz. 9.00, kiedy rozpocznie się dla nich spowiedź. W tym dniu zebrana składka będzie wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Krzysztofa prowadzącego rekolekcje.
 14. W następną niedzielę Msze św. z nauką rekolekcyjną i błogosławieństwem
  o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00 i 18.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W tym roku podczas tych nabożeństw będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.
 15. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
 16. Organizowane jest wspólne wyjście do Multikina 14 marca na godz. 19.30 na film pt. “Cud Guadelupe” w cenie 13 zł. Zapisy przy kaplicy w czwartek, piątek i sobotę po mszy św. o godz. 8.00.
 17. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Teresa WYPASEK – BAZAN
  + Maria STACHURSKA
  + Jan KUBIŃSKI
  + Wanda NYCEK
  + Zbigniew DĘBKOWSKI
  + Emilia KOWALSKA
  + Stanisław KOZIOŁ
  + Włodzimierz IWANICKI
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…