Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – Gaudete (Radości), która zbliża nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Warto pomyśleć o realizowanych postanowieniach i duchowych przygotowaniach na nadchodzące Święta. Msze Święte roratnie: dla dorosłych o 6.00 rano dla dzieci o 18.00 od poniedziałku do soboty. W tym roku tematem rozważań adwentowych będzie ”Sakrament Pokuty miłosierną drogą do Eucharystii”. Serdecznie zapraszamy
  2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00 zmianka tajemnic różańcowych.
  3. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Jana od Krzyża
  4. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę możliwość składki na rozpoczęte inwestycje na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary tradycyjnie na tacę i drogą elektroniczną. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej dzisiaj o godz. 16.00.
  5. Jutro o godz. 17.15 zapraszamy chętnych a szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca na modlitwę różańcową w int. poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz naszego najnowszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa, który wprowadza nas w klimat Bożego Narodzenia.
  7. Bardzo prosimy Drogich Parafian, by nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnie dni Adwentu. Skorzystajmy ze spowiedzi podczas rorat porannych czy też wieczornych. Podczas Adwentu trwajmy w łasce uświęcającej. Ostatnie dni przed Świętami zostawmy na spowiedź osób, które wróciły z zagranicy i chcą z niej skorzystać.
  8. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25, 50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 27 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  9. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr w salkach katechetycznych po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  10. Chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną przed Świętami 23 grudnia od godz. 8.00, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że w styczniu z powodu Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wizyty u chorych nie będzie.
  11. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian z poszczególnych bloków będzie odprawiana codziennie do 23.12 o godz. 18.00. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z osiedla:
    • poniedziałek (14.12) – Kalinowe 15, Kombatantów 11, Strusia 9
    • wtorek (15.12) – Kalinowe 16, Wysokie 12, Kombatantów 10, kl. I-IV
    • środa (16.12) – Kalinowe 19, Kombatantów 10 kl. V-VIII, Wysokie 18
    • czwartek (17.12) – Kalinowe 20, Kombatantów 12, Strusia 10
    • piątek (18.12) – Kalinowe 21, Na Lotnisku 7, Strusia 18 kl. V-VIII
    • sobota (19.12) – Kalinowe 22 i 23, Na Lotnisku 8 i 9, Wysokie 4
  12. Jeśli są pośród nas osoby pragnące przyjąć błogosławieństwo Boże na cały rok dla siebie i swojego domu, a nie mogły przyjść na swoją mszę kolędową w wyznaczonym terminie, będzie taka specjalna msza święta dla nich w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
  13. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
    + Wanda Szmania
    + Bolesław Mus
    + Dariusz Ciesielski
    + Krzysztof Gawroński
    + Andrzej Płaszewski
    + Edward Utylski
    + Leokadia Bargieł
    + Jacek Weiner
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.