Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Adwentu

 1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu – Gaudete (Radości), która zbliża nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Warto pomyśleć o realizowanych postanowieniach i duchowych przygotowaniach na nadchodzące Święta. Msze Święte roratnie: dla dorosłych o 6.00 rano dla dzieci o 18.00 od poniedziałku do soboty. W tym roku tematem rozważań adwentowych będzie ”Sakrament Pokuty miłosierną drogą do Eucharystii”. Serdecznie zapraszamy
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 9.00 zmianka tajemnic różańcowych.
 3. W liturgii Kościoła przypada: w poniedziałek św. Jana od Krzyża
 4. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę możliwość składki na rozpoczęte inwestycje na potrzeby naszej Parafii. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary tradycyjnie na tacę i drogą elektroniczną. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej dzisiaj o godz. 16.00.
 5. Jutro o godz. 17.15 zapraszamy chętnych a szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca na modlitwę różańcową w int. poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz naszego najnowszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa, który wprowadza nas w klimat Bożego Narodzenia.
 7. Bardzo prosimy Drogich Parafian, by nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnie dni Adwentu. Skorzystajmy ze spowiedzi podczas rorat porannych czy też wieczornych. Podczas Adwentu trwajmy w łasce uświęcającej. Ostatnie dni przed Świętami zostawmy na spowiedź osób, które wróciły z zagranicy i chcą z niej skorzystać.
 8. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25, 50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 27 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii. 
 9. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr w salkach katechetycznych po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
 10. Chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną przed Świętami 23 grudnia od godz. 8.00, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że w styczniu z powodu Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, wizyty u chorych nie będzie.
 11. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian z poszczególnych bloków będzie odprawiana codziennie do 23.12 o godz. 18.00. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z osiedla:
  • poniedziałek (14.12) – Kalinowe 15, Kombatantów 11, Strusia 9
  • wtorek (15.12) – Kalinowe 16, Wysokie 12, Kombatantów 10, kl. I-IV
  • środa (16.12) – Kalinowe 19, Kombatantów 10 kl. V-VIII, Wysokie 18
  • czwartek (17.12) – Kalinowe 20, Kombatantów 12, Strusia 10
  • piątek (18.12) – Kalinowe 21, Na Lotnisku 7, Strusia 18 kl. V-VIII
  • sobota (19.12) – Kalinowe 22 i 23, Na Lotnisku 8 i 9, Wysokie 4
 12. Jeśli są pośród nas osoby pragnące przyjąć błogosławieństwo Boże na cały rok dla siebie i swojego domu, a nie mogły przyjść na swoją mszę kolędową w wyznaczonym terminie, będzie taka specjalna msza święta dla nich w przyszłą niedzielę o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.
 13. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
  + Wanda Szmania
  + Bolesław Mus
  + Dariusz Ciesielski
  + Krzysztof Gawroński
  + Andrzej Płaszewski
  + Edward Utylski
  + Leokadia Bargieł
  + Jacek Weiner
  Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.