Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Adwentu

 1. Jutro urodziny i imieniny naszego ks. Proboszcza Adama, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy modlitwie wszystkich parafian.
 2. Dziękujemy kapłanom za wielogodzinną posługę w konfesjonale. Siostrze Eliaszy, młodzieży oraz Panom z parafii za przygotowanie szopki i przepięknych dekoracji Bożonarodzeniowych. Dziękujemy osobom sprzątającym naszą świątynię.
 3. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 22.500 zł . Bóg zapłać za ofiary.
 4. Jutro ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.00. Jutro spowiedź tylko od 6.00 do 7.30. Później kapłani nie będą spowiadać, gdyż odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w zakrystii. Przypominamy, że w styczniu z powodu trwającej kolędy wizyty u chorych nie będzie.  
 5. Światło Betlejemskie będzie od jutra w kaplicy wieczystej adoracji, skąd możemy wziąć jej do swych mieszkań.
 6. Postarajmy się o chrześcijańskie przeżywanie Wigilii Bożego Narodzenia i całych Świąt. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii, wspólnego śpiewu kolęd.
 7. Wszystkich zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00
 8. W Boże Narodzenia oraz w święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym.
 9. Zapraszamy na Jasełka oazowe 26 grudnia po Mszach Świętych o 11.00 i 18.00. Szczegółowe informacje na plakacie
 10. Zachęcamy do wsparcia działalności Caritas poprzez zakup wigilijnych świec. Świece i opłatki można nabyć u Sióstr przed kancelarią.
 11. W liturgii Kościoła przypada: w czwartek św. Jana Ewangelisty, w piątek Świętych Młodzianków z Betlejem, w niedzielę Święto Świętej Rodziny.
 12. Od 27 grudnia wracamy do porządku Mszy św. w tygodniu sprzed Adwentu. Tak więc Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.30.
 13. Po Świętach z powodu kolędy kancelaria nieczynna w piątek. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać tylko w sobotę od 8 do 9.00.
 14. Wszystkie małżeństwa przeżywające w mijającym roku jubileusz 25 i 50 -lecia ślubu pragniemy zaprosić 30 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
 15. Uroczyste Nieszpory na zakończenie starego roku w Sylwestra o godz. 17.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 24.00 w Nowy Rok. Będzie można pomodlić się w kaplicy adoracji
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Proszę zwrócić uwagę na zmienione ceny świątecznych wydań. Szczególnie polecamy naszą parafialną gazetę z programem kolędowym.
 17. Zbliża się czas odwiedzin duszpasterskich w naszych mieszkaniach. Ministranci przyniosą kartki, na których zapisana jest data i zbliżona godzina wizyty kapłana. Należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież szkolna przygotowują zeszyty do religii. Ponadto pamiętajmy, aby na czas spotkania wyłączyć telewizor i radio. Przedmioty religijne, które chcemy poświęcić, kładziemy na stole. Wszyscy domownicy biorą udział we wspólnej modlitwie.
 18. W zakrystii można odebrać film z poświęcenia organów.
 19. Dzieci ze scholki “Pociechy św. Józefa” i Oazy stojące przed kościołem zapraszają na świąteczne pierniczki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność scholki.
 20. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
  + Elżbieta Piechówka
  Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.