Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna, 21.04.2024

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Pana Jezusa Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – uroczystość św. Wojciech, w czwartek – święto św. Marka.
 2. Z okazji imienin składamy ks. Wojciechowi serdeczne życzenia i pamiętamy w modlitwie. Niech dobry Bóg obdarza go potrzebnymi łaskami.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Koncert Wielkanocny chóru i orkiestry Bazyliki oo. Cystersów z Mogiły połączony z charytatywną zbiórką na specjalistyczny aparat słuchowy dla pana organisty Damiana Gogoli.
 4. Spotkanie kręgu biblijnego jutro o godz. 19:15.
 5. Jest jeszcze kilka miejsc na 3-dniową pielgrzymkę do Niepokalanowa, Jędrzejowa oraz Skarżyska Kamiennej (26-28 kwietnia). Szczegółowy program wyjazdu w gablocie, zapisy u s. Krystelli.
 6. Zbliża się maj, miesiąc w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej. Jedną z form naszej religijności maryjnej, jest pielgrzymowanie do Jej sanktuariów. Odpowiadając na prośbę wielu z Was organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, która odbędzie się 11 maja (w sobotę). W planie nawiedzenie Bazyliki Mniejszej NMP, różaniec w ogrodzie różańcowym, zwiedzanie skamieniałego miasteczka w Ciężkowicach. wyjazd o godz. 8:00, koszt 100zł, wpłata przy zapisie 50zł.
 7. Zapraszamy na nocne czuwanie na Jasnej Górze: 23/24 maja (noc z czwartku na piątek). Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim zakończenie o 3:00 nad ranem. Wyjazd z pod “Domu Chleba”. Zapisy w zakrystii u s. Krystelli.
 8. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądnąć wystawę fotografii Małgorzaty Pióro oraz Łukasza Opalińskiego pt.: “Przenikanie -opowieści huculskie”.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy majowy numer miesięcznika “Staś” oraz książki “Białego Kruka” z dużą promocją.
 11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
  + Piotr Włoka, 
  + Antoni Deręgowski, 
  + Ewa Kostyła 
  + Wanda Gicala
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…