Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna

 1. Przeżywamy dzisiaj IV Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza.
  W sposób szczególny modlimy się o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej.
 2. Dzisiaj po mszy wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert organowy.
 3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: dzisiaj św. Marka Ewangelisty (dzień imienin metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego), w środę św. Joannę Berettę – Mollę, w czwartek św. Katarzyny ze Sieny – doktora Kościoła i patronki Europy, w sobotę św. Józefa Rzemieślnika.
 4. Młodzież bierzmowaną zapraszamy do kościoła na spotkanie przygotowujące ich do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej we czwartek na godz. 17.00.
 5. W środę z racji wspomnienia naszej patronki św. Joanny zapraszamy do modlitwy wszystkie rodziny, bezdzietne małżeństwa, matki spodziewające się potomstwa. Za jej pośrednictwem będziemy prosić Pana Boga o bł. i pokój w naszych sercach i w naszych domach.
 6. We czwartek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
 7. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP, w czasie których modlić będziemy się za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, o ustanie pandemii, za rodziny i powołania kapłańskie. Nabożeństwa majowe odbywać się będą codziennie przez cały miesiąc majowy o godzinie 18.00, zaś w niedzielę o godz. 17.15. Zapraszamy.
 8. W I sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej na mszę św. o godz. 7.00, po której nastąpi nabożeństwo.
 9. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, pozostało jeszcze trochę egzemplarzy W Rodzinie Józefa, a także miesięcznika dla najmłodszych “Stasia”.
 11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Maria Badylak
  +Wanda Miodek
  +Paweł Wypych
  +Kazimierz Łabacki
  ++Kondrad i Władysława Groborz
  +Zofia Konsorska