Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Niech udział we Mszy świętej będzie wyrazem naszej wdzięczności względem patrona parafii. Sumę odpustową o godz. 18.30 odprawi ks. Jacek Bernacik.
  2. W sobotę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 oraz o 18.30 (nie będzie Mszy o godz. 7.00). Możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Mszy św. o godz. 8.00 (deklaracje są wyłożone przy relikwiach św. Joanny).
  3. Od uroczystości św. Józefa do uroczystości Zwiastowania Pańskiego trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W piątki droga krzyżowa dla dorosłych o 7.30 i 17.45, dla dzieci o 16.30, a dla młodzieży o 19.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00.
  5. Spotkanie zespołu charytatywnego “Caritas” jutro o godz. 15.00.
  6. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której możemy oglądnąć wystawę malarstwa Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej pt. “Pasja”.
  7. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wielkopostny koncert organowy uczniów klas organów Pawła Szywalskiego i Macieja Banka. Wystąpią: Anna Zając, Mateusz Kondrat i Jeremi Goraj.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy wejściu do kościoła. W następną niedzielę przed kościołem będzie zbierana składka na hospicjum św. Łazarza.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Przedszkole nr 120 zaprasza na dzień otwarty – w środę 22 marca, o godz. 15.30.
  11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Stefania Tekieli,
    +Marian Mirecki,
    +Zenon Bujak,
    +Helena Kasprzycka
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…