Ogłoszenia Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Ofiarami do puszek będzie możliwość wsparcia dzisiaj misjonarzy i misjonarki w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych w różnych zakątkach świata.
  2. Dzisiaj zapraszamy jeszcze wszystkich na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    o godz. 17.00. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Mszy Św. wieczornej (godz. 19.00) zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu prof. Witolda Zalewskiego, organisty królewskiej Katedry na Wawelu.
  3. W poniedziałek zapraszamy na godz. 45 do wspólnej modlitwy różańcowej
    w intencji powołań do życia konsekrowanego i kapłańskiego, poprowadzonego przez Róże Różańcowe.
  4. W czwartek możliwość spowiedzi odpustowej od godz. 17.00. O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo odpustowe przed uroczystością św. Józefa, a o 19.30 młodzież oazowa zaprasza na uroczysty AKATYST ku czci św. Józefa.
  5. W piątek w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość św. Józefa – patrona naszej Parafii. Tego dnia Msze święte z kazaniem będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00 oraz o 18.30. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. O 7.30 tradycyjnie zapraszamy na Drogę Krzyżową. Uroczysta Msza Święta odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30 przez ks. Antoniego Świerczka, rektora UPJPII. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Z racji odpustu tego dnia katecheza przedchrzcielna dla rodziców oraz chrzestnych zostaje odwołana.
  7. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi krzyżowej, za odprawienie których można zyskać odpust zupełny.
  8. W przyszłą niedzielę III miesiąca składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii.
    O godz. 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ,
    a po mszy wieczornej o godz. 19.00 młodzież oazowa zaprasza na chwile refleksji modlitewnej przed Najświętszym Sakramentem.
  9. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze
    W Rodzinie Józefa szereg ciekawych artykułów o życiu jako największym darze Pana Boga oraz szczegółowy plan Świętego Triduum Paschalnego. Do nabycia również książka zawierająca katechezy św. Jana Pawła II o przykazaniach Bożych w cenie 18 zł.
  11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Andrzej Stępień
    + Edward Kukułka
    + Ewa Kołodziej
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…