Ogłoszenia Duszpasterskie: IX Niedziela Zwykła

1. Serdeczne podziękowania za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Podziękowania dla asysty, służby liturgicznej, niosących baldachim, chorągwie, światło, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom do dzwoneczków i ich rodzicom. Szczególnie gorące podziękowanie dla Sióstr zakonnych za prowadzenie dzieci podczas procesji oraz piękne dekoracje kwiatowe. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji składamy Bóg zapłać.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy dziś na procesję o godz. 17.15. Natomiast w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Podczas procesji śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.
  3. We wtorek zapraszamy wszystkich czcicieli św. Joanny Beretty Molla, rodziny, dzieci i narzeczonych na Mszę św. o godz. 18.30 połączoną z nowenną do naszej Patronki.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków.
  5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje post.
  6. W sobotę Niepokalanego Serca Maryi.
  7. W następną niedzielę spotkanie modlitewne Róż Różańcowych po Mszy św. o godz. 9.00. Zapraszamy też na spotkanie z dr Wandą Półtawską o godz. 12.30 w auli św. Józefa.
  8. W zakrystii można odebrać zdjęcia z bierzmowania oraz zapisać się na zdjęcia z pielgrzymki na Podkarpacie.
  9. Jednodniowa pielgrzymka do sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Połączona ze zwiedzaniem drewnianego kościoła w Mnichowie -perły rokoko na skalę europejską. A także zwiedzanie Pińczowa z muzeum, synagogą, sanktuarium Matki Boskiej Mirowskiej i piękną kaplicą św. Anny. Planujemy także spacer po urokliwym ogrodzie w Młodzawach i wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej. Termin: 23 czerwca (sobota). Koszt 80zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 40zł.
  10. Planujemy wakacyjną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w dniach od 5 do 8 lipca. Bliższe informacje na plakacie w gablocie.
  11. Do wieczności odeszli:
    + Alfred Staszkiewicz, l. 83
    + Edward Kalisz, l. 86
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.