Ogłoszenia duszpasterskie – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 26.11.2023 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy świętej o godz. 11.00, przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do NSPJ wraz z aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego (za publiczne odmówienie tego aktu w dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny).
  2. W kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – święto św. Andrzeja apostoła.
  3. Spotkanie kręgu biblijnego jutro o godz. 19.00.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłą niedzielę na tacę, w kopertach i na konto parafialne.
  5. Zapraszamy na Koncert Polski, który odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 17.00 w auli św. Józefa przy naszej parafii. Będzie to wydarzenie z udziałem Międzyszkolnego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Krakowiak, Żeńskiego Chóru Enigma z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach oraz  Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka. W programie poezja i pieśni o tematyce niepodległościowej oraz tradycyjne tańce ludowe (wstęp bezpłatny).
  6. W czwartek spowiedź od godz. 17.30. Różaniec w intencji kapłanów o godz.17.45.
  7. W I piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VII po Mszy św. o godz. 17.00 w dolnym kościele. Nabożeństwo pierwszopiątkowe o 18.00. Msza św. wynagradzająca NSPJ o 18.30. Dla młodzieży wieczernik o 19.30 w dolnym kościele, zapraszamy na niego zwłaszcza kandydatów do bierzmowania z klas VIII.
  8. W I sobotę Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 7.00, po niej nabożeństwo. Odwiedziny chorych od 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii.
  9. W sobotę będziemy obchodzić 45-lecie istnienia przy naszej parafii ruchu Oazy Młodzieży. O godz. 16:00 Msza święta dziękczynna, po niej spotkanie w auli dla wszystkich, którzy w ciągu tych 45 lat do Oazy należeli. O godz. 19:30 wieczór uwielbienia, na który zapraszamy wszystkich parafian.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Msze Święte roratnie dla dorosłych będą tradycyjnie o godz. 6.00 rano, a dla dzieci o godz. 18.00 – od poniedziałku do soboty (od przyszłego tygodnia).
  11. Dziękujemy za składanie trwałej żywności do koszy w przedsionku kościoła, która zostanie przekazana w formie świątecznych paczek osobom potrzebującym.
  12. Wypominki roczne można jeszcze składać w zakrystii oraz kancelarii. Nowe wypominki będą czytane począwszy od I niedzieli Adwentu.
  13. Świece Caritas oraz poświęcone opłatki na wigilijny stół są do nabycia w zakrystii.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  15. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Danuta Protasiuk,
    +Włodzimierz Suchojed,
    +Kamil Gumula,
    +Czesława Jasińska
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…