Ogłoszenia duszpasterskie, XXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2023 r.

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek – Ofiarowania NMP, w środę – św. Cecylii, w piątek – św. Męczenników Wietnamskich.
 2. Dzisiaj przypada VII Światowy Dzień Ubogich. Do koszy w przedsionku kościoła można składać trwałą żywność, która zostanie przekazana w formie świątecznych paczek osobom potrzebującym z naszej parafii.
 3. Świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia w zakrystii, natomiast opłatki zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę.
 4. W środę – z okazji wspomnienia św. Cecylii – zapraszamy na koncert organowo-kameralny, który rozpocznie się o godz. 19:30. Wystąpią: Rafał Ślusarczyk – trąbka, Adam Banek – kontrabas, Maciej Banek – organy. Program koncertu umieszczony jest na naszej stronie internetowej: parafia.kalinowe.pl
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. o godzinie 13.00, z procesją ku czci Chrystusa Króla.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 8. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
  + Sebastian Suder, 
  +Irena Farat
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…