Ogłoszenia duszpasterskie: Najświętszej Trójcy, 04.06.2023

 1. W kalendarzu liturgicznym w czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 13.00, 18.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 11.00. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy po Mszy św. o godz. 9.00, za udział można uzyskać odpust zupełny. Trasa procesji jak w zeszłym roku. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1 – Straż Honorową,  2 – Róże Różańcowe, 3 – Domowy Kościół, 4 – Oazę Młodzieży.
 2. Prosimy o udekorowanie okien i odpowiednie zaparkowanie samochodów, by ułatwić przejście procesji. Jak co roku prosimy dziewczynki o sypanie kwiatów, a chłopców o dzwonienie podczas procesji. Dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. zapraszamy w strojach komunijnych.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15. W Boże Ciało litania do NSPJ będzie śpiewana podczas procesji, nie będzie już popołudniu nabożeństwa czerwcowego.
 4. Podczas Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe z procesją dookoła kościoła o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy małżeństwa, rodziny oraz matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej adoracja NS w kaplicy do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim, z modlitwą różańcową w intencji osób przeżywających kryzysy małżeńskie.
 6. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której można oglądać wystawę malarstwa Siergieja Szemieta, pt. “Pięć scen z życia św. Józefa i inne obrazy”.
 7. Wyjazd na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę o godz. 7.00 z pod “Domu Chleba”. Powrót około godz. 17.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy do kawiarenki ŚDM.
 9. Zmiana tajemnic różańcowych za tydzień, po Mszy św. o godz. 9.00.
 10. Spotkanie zespołu charytatywnego w przyszłą niedzielę o godz. 15.00
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: 
  +Michalina Frąckowiak,
  +Czesław Ząbek,
  +Wiktoria Skiba
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…