Ogłoszenia duszpasterskie – Święto Bożego Miłosierdzia, 07.04.2023

1. Przeżywamy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego, które jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Pan Jezus związał z nim obietnice “zupełnego odpuszczenia win i kar”, czyli takiej łaski, którą otrzymujemy tylko w sakramencie chrztu świętego.
  2. Warunki uzyskania dzisiaj łaski odpustu zupełnego są następujące:
  • sakramentalna spowiedź (bądź bycie w stanie łaski uświęcającej),
  • przyjęcie Komunii świętej,
  • modlitwa w intencjach Ojca Świętego,
  • całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  • modlitwa do Jezusa Miłosiernego, np. koronka
  1. Zapraszamy dziś na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które odbędzie się w naszym kościele w Godzinie Miłosierdzia, czyli o 15:00.
  2. W kalendarzu liturgicznym 8 kwietnia przypada (przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku), uroczystość Zwiastowania Pańskiego czyli Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 6:30, 7:00 oraz o 18:30. Możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na Mszy św. o godz. 18:30. Deklarację będą do zabrania ze stolika pod obrazem Jezusa Miłosiernego.
  3. Spotkanie kręgu biblijnego jutro o godz. 19:15.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00.
  5. Rozpoczął się Kongres Eucharystyczny w Archidiecezji Krakowskiej, którego celem jest umocnienie więzi z Chrystusem obecnym realnie w sakramencie Eucharystii.
  6. Pielgrzymka do Niepokalanowa, Jędrzejowa oraz Skarżyska Kamiennej odbędzie się w dniach: 26-28 kwietnia. Program w gablocie, zapisy w zakrystii u s. Krystelli.
  7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Rumunii, program w gablocie, zapisy u ks. Bogusława.
  8. Wraz z Oazą Kalinowe zapraszamy na spektakl pt.: “Ewangelia Piłata”, na podstawie dramatu Érica-Emmanuela Schmitta, który odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 19:15 oraz w niedzielę 14 kwietnia o godz. 12:15 i 19:15.
  9. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy dziś jeszcze oglądnąć wystawę Anny Małeckiej-Beiersdorf pt.: “Sacrum z drewna i papieru”.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci polecamy kwietniowy numer miesięcznika “Staś”.
  11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Anna Okrzesik,
    +Edmund Machota,
    +Tomasz Żylski,
    +Krzysztof Chwalik,
    +Zofia Wrześniak,
    +Leokadia Dulewska
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…