Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

1. W kalendarzu liturgicznym we wtorek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP i zarazem dzień odpustu w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. z kazaniem o godz. 6:30, 8:00, suma odpustowa o godz. 18:30.
  2. W poniedziałek po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa, które poprowadzą członkowie Apostolatu Margaretka.
  3. Droga krzyżowa w piątek o godz. 7:30, 16:30, 17:45 oraz 19:30, Gorzkie żale w niedzielę o 17:00.
  4. Rekolekcje wielkopostne dla dzieci będą od poniedziałku do środy:
  5. 9:30 – 11:00       – klasy od I do III;
  6. 11:15 – 12:45 – klasy od IV do VI.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbony przy wejściu do kościoła.
  8. Odwiedziny chorych przed świętami wielkanocnymi w najbliższą sobotę (23 marca) od godz. 8:00. Prosimy o zgłoszenie ich w zakrystii lub kancelarii.
  9. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądać wystawę Anny Małeckiej-Beiersdorf pt.: “Sacrum z drewna i papieru”.
  10. Za tydzień, od Niedzieli Palmowej, rozpoczniemy obchody Wielkiego Tygodnia. Dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 13:00, podczas której będzie uroczyste błogosławieństwo palm z procesją.
  11. Młodzież będzie przed kościołem rozprowadzać palmy. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie udziału w rekolekcjach wakacyjnych.
  12. Podczas wieczornej Mszy świętej liturgię ubogaci chór “Auxilium”.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazety: “WRJ”, w której znajduje się program Triduum Paschalnego oraz podziękowanie ks. Marcinowi Filarowi za piękny ślad, który jako duszpasterz pozostawił w naszej parafii.
  14. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Krystyna Opoczka,
    + Jadwiga Kwaśnica
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…