Ogłoszenia duszpasterskie: VI Niedziela Zwykła – 12.02.2023

1. W kalendarzu liturgicznym wypada: we wtorek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy (oraz wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych).
  2. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której można oglądać wystawę prac Zbigniewa Grzywy, pt. “Sacrum na szkle, czyli sztuka malowana na odwrocie szkła”.
  3. Dzisiaj, po każdej Mszy świętej, zapraszamy do kawiarenki ŚDM. Pijąc kawę i delektując się ciastem, możemy wesprzeć finansowo wyjazd młodzieży do Lizbony.
  4. Kancelaria parafialna po feriach wraca do stałych godzin otwarcia.
  5. Spotkanie kręgu biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w sali multimedialnej.
  6. Chłopców, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00.
  7. Spotkanie modlitewne Straży Honorowej NSPJ za tydzień o godz. 16.00.
  8. Wspólnota Domowego Kościoła przy naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkie małżeństwa sakramentalne, które chcą trwać przy Bogu, rozwijać wzajemną miłość, a jednocześnie nawiązywać przyjaźnie z innymi rodzinami. Spotkanie informacyjne dla chętnych małżeństw odbędzie się w niedzielę 19.02. po Mszy Świętej o godz. 9.00 w sali multimedialnej (wejście jak do kancelarii).
  9. W przyszłą niedzielę (III miesiąca) składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększenia naszej świątyni.
  10. Caritas Archidiecezji Krakowskiej pomaga ofiarom trzęsień ziemi w Turcji i Syrii. Ofiarę na ten cel możemy wrzucić do puszki, która znajduje się przy wejściu do kościoła.
  11. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 92 no os. J. Strusia serdecznie zapraszają dzieci sześcioletnie wraz z rodzicami na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę18 lutego w godz. od 10.00 do 12.00.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych polecamy tygodniki: “Niedziela” i “Gość Niedzielny”, a dla dzieci miesięczniki: “Staś” oraz “Mały Gość Niedzielny”.
  13. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Karolina Jasek.
    + Zofia Grabowska,
    + Izabela Kawa
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…