Ogłoszenia duszpasterskie: V Niedziela Zwykła – 05.02.2023

 1. W kalendarzu liturgicznym wypada: w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników japońskich Pawła Miki i towarzyszy, w piątek – wspomnienie św. Scholastyki.
 2. W dzisiejszą niedzielę – I miesiąca – po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to zarazem rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa, które odprawiane jest w trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Zachęcamy do indywidualnej adoracji Pana Jezusa w naszej kaplicy: w tygodniu od godz. 7.00 do 18.30, w niedzielę od godz. 14.00 do 18.00.
 3. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której od dzisiejszej niedzieli można oglądać wystawę malarstwa Zbigniewa Grzywy, pt. “Sacrum na szkle, czyli sztuka malowana na odwrocie szkła”.
 4. Kancelaria parafialna podczas ferii czynna jest tylko w poniedziałek i środę od godz. 16.30-18.00 (we wtorek i w czwartek jest zamknięta).
 5. W przyszłą niedzielę wraz z młodzieżą zapraszamy do kawiarenki ŚDM. Pijąc kawę i delektując się ciastem, możemy wesprzeć finansowo ich wyjazd do Lizbony.
 6. Za tydzień po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 92 no os. J. Strusia serdecznie zapraszają dzieci sześcioletnie wraz z rodzicami na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę 18 lutego w godz. od 10.00 do 12.00.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dorosłych polecamy tygodniki: “Niedziela” i “Gość Niedzielny”, a dla dzieci miesięczniki: “Staś” oraz “Mały Gość Niedzielny”.
 9. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: 
  + Danuta Adamczyk,  
  + Anna Zielińska,  
  + Ryszard Gibała
  + Barbara Klimkowska,  
  + Barbara Guzikowska
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…