Ogłoszenia Duszpasterskie: VIII Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu:
    O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.
  2. 16.00 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk bp Janusza Mastalskiego sakrament bierzmowania. Polecamy ich gorącej modlitwie.
  3. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: jutro Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we wtorek św. Grzegorza VII (papieża), w środę św. Filipa Neueusza (tego dnia wypada Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach) w czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Urszuli Ledóchowskiej, w niedzielę św. Jana Sarkandra (kapłana i męczennika)
  4. Nabożeństwa majowe odbywają się codziennie przez cały miesiąc majowy
    o godzinie 00, zaś w niedzielę o godz. 17.15. Z racji bierzmowania wyjątkowo dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  5. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie tego dnia mszy o godz. 7.00.
  6. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na recital dyplomowy uczniów organów prof. Agnieszki Walczy z Państwowej Szkoły Muzycznej II st. W programie m.in.: J. S. Bach, F. Mendelssohn.
  7. W sobotę o godz. 10.00 i 13.00 odbędzie się I Komunia Św. dzieci z naszej parafii. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  8. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej (godz. 19.00) odbędzie się koncert organowy. Za kontuarem organów zasiądzie p. Dawid Rzepka.
  9. W przyszłą niedzielę parafialny Caritas zbierać będzie do puszek ofiary na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę.
  10. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy
    w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa poświęcony tematyce charyzmatów oraz wiele artykułów o niezwykłym macierzyństwie Maryi.
  12. Serdecznie zapraszamy na 6-cio dniową pielgrzymkę szlakiem Kard.
    Wyszyńskiego, która organizowana jest przez naszą parafię w dniach od 28 czerwca do 3 lipca. Ulotkę z programem można otrzymać w zakrystii. Zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub u ks. Bogusława. Pielgrzymka jest duchowym przygotowaniem do wrześniowej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.
  13. W zakrystii można zapisać się także na jednodniową pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 12 czerwca.
  14. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Eugeniusz Dziuba
    + Zbigniew Harabasz
    + Helena Waliłko
    + Władysław Pasternak
    + Irena Jakubczyk
    + Stanisław Kądziołka
    + Józef Krawczyk
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…