Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie, 21.05.2023

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W kalendarzu liturgicznym przypada: w środę – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza.
 2. Nabożeństwa majowe, codziennie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.15.
 3. W tym tygodniu szczególnie modlimy się w intencji dzieci z klas III, które w najbliższą sobotę przystąpią do I Komunii Świętej oraz w intencji młodzieży, która z tydzień – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego – przyjmie sakrament bierzmowania.
 4. Zapraszamy do Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, w której od dzisiejszej niedzieli można oglądać wystawę malarstwa Siergieja Szemieta, pt. “Pięć scen z życia św. Józefa i inne obrazy”.
 5. Spotkanie kręgu biblijnego jutro o godz. 19.00.
 6. Koncert organowy dyplomowy uczniów Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej w czwartek od godz. 11.00 (wystąpią Mateusz Konrad – 11.00, Dominik Bucki – 11.45, Korneliusz Drzazga – 12.30).
 7. Wyjazd na pielgrzymkę do Strochociny w sobotę o godz. 7.00, z pod “Domu chleba”. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, zapisy w zakrystii.
 8. Czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę po wieczornej Mszy świętej.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy ostatni już przed wakacjami numer naszej parafialnej gazety: “W Rodzinie Józefa”.
 11. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
  +Wiesława Weneczuk,  
  +Leszek Pudłowski,
  +Katarzyna Kasieczka,  
  +Czesław Ciesielczyk
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…