Ogłoszenia Duszpasterskie: XI Niedziela zwykła

 1. Przeżywamy dzisiaj XI Niedzielę zwykłą. Po każdej mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.15, a wciągu tygodnia o godz. 18.00. Zapraszamy.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek bł. Michała Kozala (biskupa i męczennika), w czwartek św. Alberta Chmielowskiego (zakonnika), w niedzielę bł. Władysława Bukowińskiego.
 3. W poniedziałek zapraszamy Róże i wszystkich chętnych do modlitwy różańcowej w int. powołań kapłańskich na godz. 17.15 do dolnego kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę – III miesiąca, składka na inwestycję w naszej Parafii.
  O godz. 16.00 modlitewne czuwanie Straży Honorowej
 5. Nauczyciele i uczniowie III LO im. Jana Kochanowskiego na os. Wysokim 6 serdecznie zapraszają ósmoklasistów i ich rodziców na dni otwarte szkoły 15 i 17 czerwca (wtorek i czwartek) w godzinach 15.00 do 17.00.
 6. Od 13 czerwca 2021 do 13 czerwca 2022 Zgromadzenie Sióstr Służebniczek zaprasza wszystkich do włączenia się we wszelkie inicjatywy duchowe i modlitewne związane z obchodami 150 r. śmierci ich ojca założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego. W tym czasie w sposób szczególny modlić się będziemy o jego rychłą kanonizację i dar nowych powołań do Zgromadzenia.
 7. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer w Rodzinie Józefa (ostatni przed wakacjami), poruszający tematykę wzrastania do miłości czystej i odpowiedzialnej, a także propozycja owocnego spędzenia czasu w nadchodzących wakacjach.
 9. Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę do Włoch w dniach 9-18.07.
  W programie zwiedzanie m.in. Padwy, Asyżu, Casscii, Rzymu, Monte Cassino, San Giovani Rotondo, Manopello, Lanciano, Loreto. Koszt wyjazdu to 1000 zł + 360 euro. Zapisy w zakrystii i u ks. Piotra
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Daniel PAWŁOWSKI
  + Janina GEMBARA
  + Anna FRANCZYK – ŁUSZCZ
  + Marianna LISIECKA
  + Leon BANAŚ
  Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…