Ogłoszenia Duszpasterskie: XI Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy w naszej archidiecezji okres Komunii św. wielkanocnej.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego o godz. 17.15. W tygodniu odprawiane są o godz. 18.00.
  3. Po mszy św. młodzież wyjeżdżająca na ŚDM zaprasza do parafialnej kawiarenki na herbatę, kawę i ciastko, gdzie będzie możliwość finansowego wsparcia ich wyjazdu.
  4. Przed kościołem grupa parafialna Caritas kwestuje na kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała. Zachęcamy do włączenia się w tą inicjatywę.
  5. W poniedziałek wspólnota Róż Różańcowych zaprasza na godz. 17.15 na modlitwę różańcową w intencji pokoju na świecie.
  6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte tego dnia o godz. 7.00, 9.00, 13.00 i o 18.00. Nie będzie Mszy o godz. 11.00. Po mszy świętej o godz. 9.00 wyruszy uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy w kierunku os. Strusia i os. Kalinowego, za uczestnictwo w której można uzyskać odpust zupełny. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1-Straż Honorowa, 2 -Róże Różańcowe, 3-Oaza Rodzin, 4 -Oaza Młodzieżowa. Na trasie procesji prosimy o ustrojenie okien. Zwracamy się też z prośbą o przestawienie samochodów, aby nie przeszkadzały w przejściu procesji. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwoneczków oraz dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii św. w strojach komunijnych. Prosimy o zabranie śpiewników, które były rozdawane dwa lata temu, aby każdy mógł się włączyć w śpiew eucharystyczny. Pod koniec procesji zaśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, tak więc wyjątkowo nie będzie nabożeństwa o 17.15.
  7. Od piątku z racji Oktawy Bożego Ciała w procesji eucharystycznej dookoła kościoła śpiewać będziemy Litanię do Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę – III miesiąca – składka inwestycyjna na potrzeby naszej parafii.
  9. O godz. 16.00 spotkanie eucharystyczne Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  10. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy (prezbitera i doktora Kościoła); we wtorek – bł. Michała Kozala (biskupa i męczennika);  w piątek – św. Alberta Chmielowskiego (zakonnika).
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, a wśród nich naszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa, Stasia, Gościa Niedzielnego z extra dodatkiem o wielkich cudach eucharystycznych.
  12. 28 czerwca pielgrzymka Straży Honorowej na Jasną Górę. Wyjazd spod Domu Chleba  o godz. 7.00.
  13. 10 lipca wyrusza XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Zapisy po wieczornych Mszach św. przy kaplicy.
  14. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Stanisław BŁASZCZYK
    + Zdzisław PIECYK