Ogłoszenia Duszpasterskie: XII Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj III niedzielę miesiąca. Składka z dzisiejszego dnia zostanie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej Parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom, którym zależy na upiększeniu naszej świątyni.
  2. O 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej NSPJ
  3. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – bł. Władysława Bukowińskiego (kapłana); we wtorek – św. Alojzego Gonzagi (zakonnika); w czwartek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Niepokalanego Serca NMP; w niedzielę – św. Zygmunta Gorazdowskiego.
  4. Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała: Straży Honorowej, Różom Różańcowym, Domowemu Kościołowi i Oazie. Podziękowania dla asysty, służby liturgicznej, p. Organiście oraz chórowi, niosącym baldachim, chorągwie, światło, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom do dzwoneczków i ich rodzicom. Szczególnie gorące podziękowanie dla Sióstr zakonnych za prowadzenie dzieci podczas procesji oraz piękne dekoracje kwiatowe. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji składamy Bóg zapłać.
  5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy dziś na procesję o godz. 17.15. Natomiast w ciągu tygodnia o godz. 18.00. Podczas procesji śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa.
  6. W czwartek Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla III LO o godz. 8.00. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała po południu o godz. 18.00. Po procesji poświęcenie wianków.
  7. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. O godz. 8.00 uroczysta Msza św. dla dzieci szkół podstawowych na zakończenie roku szkolnego.
  8. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej
  10. 10 lipca wyrusza XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Zapisy po wieczornych Mszach św. przy kaplicy.
  11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Teresa MŁYNARSKA
    + Stanisław PISKORZ