Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 17.15 a w tygodniu o godz. 18.00.
  2. W liturgii Kościoła przypada: w czwartek św. Ireneusza, w piątek świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Jest to dzień imienin ks. Piotra Podwyszyńskiego, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia, dziękując za posługę kapłańską w naszej parafii.
  3. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 19.850zł zł w tym w 35 kopertach 4.250zł. Bóg zapłać za ofiary.
  4. Rozpoczęły się wakacje. Księża wyjeżdżają na urlopy i ulegają zmianie godziny urzędowania kancelarii. Kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
  5. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki na Podkarpacie. Młodzież może odebrać płytki ze zdjęciami z bierzmowania. Zostały ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w terminie 5, 6, 7 lipca.
  6. Pielgrzymka na Górę św. Anny, do najpiękniejszego barokowego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, do katedry w Świdnicy z najwyższa wieżą oraz zwiedzanie zamku Książ, w którym mieszkała słynna księżna Daisy w dniach 25, 26,27 sierpnia. Koszt 450zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłacanie zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
  7. Wspólnota Osób Niepełnosprawnych “Kamyczki” działająca przy naszej parafii prosi o wsparcie wakacyjnego wyjazdu swoich podopiecznych. Możemy to uczynić wychodząc z kościoła.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza wakacyjnego numeru W Rodzinie Józefa.
  9. Decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego ks. Jacek Bernacik zostaje skierowany do posługi w Ruchu Oazowym i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie. Pożegnanie i dziękczynna Msza Święta za posługę ks. Jacka
    w naszej parafii – 5 sierpnia o godz. 11:00.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Lidia Bartyzel
    +Antoni Neżnert, l. 77
    + Cecylia Buksa-Kurbiel, l. 81
    + Sławomir Daniel, l. 47
    + Zofia Szczepanik, l. 79
    + Anna Bursztyn, l. 65
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie