Ogłoszenia Duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedzielę o godz. 17.15 a w tygodniu o godz. 18.00.
 2. W liturgii Kościoła przypada: w czwartek św. Ireneusza, w piątek świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze św. z kazaniem o godz. 6.30, 8.00 i 18.30. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Jest to dzień imienin ks. Piotra Podwyszyńskiego, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia, dziękując za posługę kapłańską w naszej parafii.
 3. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 19.850zł zł w tym w 35 kopertach 4.250zł. Bóg zapłać za ofiary.
 4. Rozpoczęły się wakacje. Księża wyjeżdżają na urlopy i ulegają zmianie godziny urzędowania kancelarii. Kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
 5. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki na Podkarpacie. Młodzież może odebrać płytki ze zdjęciami z bierzmowania. Zostały ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w terminie 5, 6, 7 lipca.
 6. Pielgrzymka na Górę św. Anny, do najpiękniejszego barokowego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, do katedry w Świdnicy z najwyższa wieżą oraz zwiedzanie zamku Książ, w którym mieszkała słynna księżna Daisy w dniach 25, 26,27 sierpnia. Koszt 450zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłacanie zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
 7. Wspólnota Osób Niepełnosprawnych “Kamyczki” działająca przy naszej parafii prosi o wsparcie wakacyjnego wyjazdu swoich podopiecznych. Możemy to uczynić wychodząc z kościoła.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a zwłaszcza wakacyjnego numeru W Rodzinie Józefa.
 9. Decyzją ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego ks. Jacek Bernacik zostaje skierowany do posługi w Ruchu Oazowym i mianowany wikariuszem parafii Najświętszego Salwatora w Krakowie. Pożegnanie i dziękczynna Msza Święta za posługę ks. Jacka
  w naszej parafii – 5 sierpnia o godz. 11:00.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  + Lidia Bartyzel
  +Antoni Neżnert, l. 77
  + Cecylia Buksa-Kurbiel, l. 81
  + Sławomir Daniel, l. 47
  + Zofia Szczepanik, l. 79
  + Anna Bursztyn, l. 65
  Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie