Ogłoszenia Duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 swoje modlitewne spotkanie będą miały Róże Różańcowe.
  2. Rozpoczęły się wakacje. Księża wyjeżdżają na urlopy i ulegają zmianie godziny urzędowania kancelarii. Kancelaria czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
  3. Pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na uroczystą Mszę św. oraz nowennę do św. Joanny Beretty Molla o godz. 18.30.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca. Spowiedź od godziny 17.30. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo.
  5. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. Nabożeństwo o godz. 18.00 a po nim Msza św. wynagradzająca.
  6. W sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00. Proszę zgłaszać ich w kancelarii lub zakrystii.
  7. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30.
  8. Zapraszamy do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę, we Wspólnocie Nowohuckiej, która odbędzie się w dniach 6-11 sierpnia. Grupę z naszej parafii poprowadzi ks. Piotr Podwyszyński i ks. Jacek Bernacik. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej do 29 lipca. Koszt 30 zł dla osób do 16 roku życia i 60 zł dla osób powyżej 16 roku życia. Zapraszamy całe rodziny jak i pojedynczych pielgrzymów: młodzież uczącą się, studiująca i dorosłych.
  9. Pielgrzymka na Górę św. Anny, do najpiękniejszego barokowego sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, do katedry w Świdnicy z najwyższa wieżą oraz zwiedzanie zamku Książ, w którym mieszkała słynna księżna Daisy w dniach 25, 26,27 sierpnia. Koszt 450zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłacanie zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
  10. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki do Jędrzejowa.
  11. Wyjazd na pielgrzymkę do Gietrzwałdu 5 lipca (czwartek) o godz. 4.00 spod Domu Chleba.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    +Maria Płatek, l. 48
    +Józefa Domagała, l. 99
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie