Ogłoszenia Duszpasterskie: XIII Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – św. Cyryla Aleksandryjskiego (biskupa i doktora Kościoła); we wtorek – św. Ireneusza (biskupa i męczennika); w środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; w niedzielę – św. Tomasza Apostoła
  2. W okresie wakacyjnym (czyli począwszy od tego tygodnia) kancelaria parafialna czynna będzie w środy od godz. 16.30 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 19.15 do 20.00.  W nagłych przypadkach oraz w sprawach pogrzebowych prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym.
  3. W czwartek spowiedź podczas porannej mszy św. oraz po południu od godziny 17.30.
  4. W okresie wakacyjnym nie będzie wspólnej modlitwy różańcowej w intencji kapłanów. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej.
  5. W piątek – pierwszy miesiąca – spowiedź podczas mszy porannych oraz po południu od godziny 17.00. Na czas trwania wakacji zawieszamy dodatkową mszę dla dzieci o godzinie 17.00.
  6. Wyjątkowo w okresie wakacyjnym kapłani będą odwiedzać chorych w pierwszy piątek miesiąca od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na mszę św. wynagradzającą NMP o godz. 7.00, po której nastąpi modlitwa różańcowa.
  8. Zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w kaplicy przy naszym kościele. Najświętszy Sakrament wystawiony jest codziennie od godz. 7 rano do wieczornej mszy św. Niech w ten wakacyjny czas Pan Jezus nie pozostanie sam.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Marianna Czerwonko
    +Halina Kukla