Ogłoszenia Duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła

1. Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, w kopertach i przesyłane na konto parafialne.
  2. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Bernarda, we wtorek św. Piusa X, w środę NMP Królowej, w piątek św. Bartłomieja Apostoła, w następną niedzielę NMP Częstochowskiej.
  4. Nasza parafia została zaproszona na modlitwę w kaplicy wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium w Łagiewnikach w dniu 22 sierpnia od godz. 21.00. Dojazd we własnym zakresie.
  5. Wyjazd na pielgrzymkę do Krzeszowa w sobotę o godz. 6.00 spod Domu Chleba.
    Z powodu małej ilości chętnych na ten wyjazd, koszty pielgrzymki wzrosną o 50 zł. Pielgrzymów prosimy o dokonywanie wpłat w zakrystii. Jeśli ktoś zdecydowałby się na pielgrzymkę, to są jeszcze wolne miejsca.
  6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć misjonarza, który skieruje do nas Słowo Boże, a po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła, będzie okazja do złożenia ofiary na cele misyjne.
  7. W zakrystii można się zapisać na zdjęcia z pożegnania ks. Jacka.
  8. Pan Tomasz Zybała, fotograf pielgrzymkowy, serdecznie zaprasza na wystawę zdjęć z tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w parafii św. Brata Alberta na os. Dywizjonu 303 w przyszłą niedzielę, tj. 26 sierpnia w godz. od 17.00 do 19.00.
  9. Od 21 sierpnia rozpoczyna się nabór do Chóru Chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph. Wszystkich chłopców z klas od 2 do 8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne, zapraszamy na przesłuchania we wtorek i piątek od 19.15 do 20.45 oraz w sobotę od 9.00 do 11.00. Inne możliwe terminy oraz wszelkie szczegóły u ks. Grzegorza.
  10. Pielgrzymka do Lublina, gdzie zobaczymy jedyną w Polsce kaplicę z bizantyjskimi malowidłami. Następnie odwiedzimy Lubartów z cudownym obrazem św. Anny. Zwiedzimy pałac w Kozłówce, jeden z niewielu w Polsce, gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie. Później muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolasie. A także sanktuarium w Radecznicy, gdzie objawił się św. Antoni Padewski. Zwiedzimy także Zamość, najpiękniejsze renesansowe miasto w Polsce. Wstąpimy do Turobina, gdzie w kościele znajduje się “płaczący ołtarz”. Odwiedzimy  Szczebrzeszyn, a także Sanktuarium w Krasnobrodzie z cudownym źródełkiem. Pielgrzymka w dniach 22 do 24 września.
    Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł. Szczegóły pielgrzymek w gablocie.
  11. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Maria Bujak, l. 90;
    + Agnieszka Ledecka, l. 45;
    + Zofia Betlej, l. 86;
    + Krystyna Kapera;
    + Bogumił Ćwiertnia;
    + Aleksander Machlowski, l. 74;
    + Tadeusz Walkowicz, l. 74;
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.