Ogłoszenia Duszpasterskie: XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia 2020 roku

1. Bóg zapłać wszystkim za złożone ofiary na składkę inwestycyjną. W ramach składki zebraliśmy: 14.200 zł.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek Święto św. Bartłomieja, apostoła, w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w tym dniu Msze Św. o 6.30, 8.00 i 18.30. Z racji uroczystości kancelaria nieczynna.
    • w czwartek św. Moniki;
    • w piątek św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
    • w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
  3. Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu kancelaria czynna w systemie wakacyjnym: środę i piątek od godz. 16.00 do 18.00. We wtorek, czwartek i sobotę kancelaria nieczynna.
  4. Dzisiaj po każdej mszy św. będzie okazja wspomóc poszkodowanych w wyniku wybuchu w Bejrucie.
  5. Decyzją ks. abpa Marka Jędraszewskiego ks. Paweł Ochocki zostaje przeniesiony do parafii św. Mikołaja w Krakowie. Uroczyste pożegnanie ks. Pawła po dwóch latach pracy w naszej Parafii odbędzie się na mszy św. o godz. 11.00.
  6. 08 (środa) godz. 19.30 zapraszamy bardzo serdecznie do naszej parafialnej auli św. Józefa na melodramat o Rotmistrzu Pileckim pt. “Melduję Tobie Polsko” w wykonaniu Przemysława Tejkowskiego. Przedstawienie oparte jest meldunku Pileckiego po ucieczce z Auschwitz, a także na ostatnich chwilach jego życia: pożegnalna rozmowa z żoną a także katem Jackiem Różańskim.
  7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
    • + Karolina Staśko, l. 91
    • + Mieczysław Ogórek, l. 62
    • + Marianna Wątroba, l. 80
    • + Janina Krzek
    • + Teresa Owarzanek, l. 84

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.