Ogłoszenia Duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy Świętej
  2. Zmianka tajemnic różańcowych dziś po Mszy św. o godz. 9.00.
  3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: we wtorek Święto Narodzenia NMP, w środę bł. Anieli Salawy w sobotę Najświętszego Imienia Maryi, w niedzielę św. Jana Chryzostoma.
  4. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w XXVIII Pielgrzymce Rodzin do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej dnia 13 września (w przyszłą niedzielę). Rozpoczęcie pielgrzymki tradycyjnie Drogą Krzyżową o godz. 9.00, po której nastąpi uroczysta Eucharystia o godz. 11.30. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii. Koszt 25 zł. Wyjazd spod Domu Chleba o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy.
  5. Od 14 do 21 września odbędą się uroczystości odpustowe w Mogilie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Nasza parafia została zaproszona do Sanktuarium na uroczystą Eucharystię 14 września na 18.00, której będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski. Szczegółowe informacje uroczystości odpustowych do przeczytania w gablocie na plakacie.
  6. Katolicka Szkoła Podstawowa Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego mieszcząca się dotychczas w budynku na os. Kościuszkowskim (naprzeciw domu handlowego Wanda) z dniem 1 września br. zmieniła lokalizację do budynku Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17. Są jeszcze wolne miejsca do klasy: 2, 3, 7 i 8.
  7. Chór Pueri Cantores SANCTI JOSEPH, który tworzą chłopcy z Nowej Huty, ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania oraz do współpracy chłopców z klas 2-8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne. Chórzyści zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia, uczą się emisji głosu, zasad muzyki, języków obcych, koncertują, biorą udział w liturgiach na szczeblu diecezjalnym. Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od godz. 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się na os. Kalinowym 5. Szczegóły na stronie internetowej http://puericantores.kalinowe.pl/
  8. Zapraszamy chłopców do Służby Liturgicznej na pierwsze spotkanie w poniedziałek o 19.20 w salce.
  9. Dzieci przedszkolne oraz uczące się w szkołach podstawowych zapraszamy na Mszę św. w każdą niedzielę o godz.13.
  10. Kancelaria parafialna w roku szkolnym będzie czynna: w poniedziałek i środę od 16 do 18, we wtorek od 8 do 9, w piątek i sobotę będzie zamknięta. W czwartek od 19-20 będzie otwarta tylko dla spraw małżeńskich, dotyczących spisywania protokołów przedślubnych, zapowiedzi oraz metryk do ślubu.
  11. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Helena Biernacka
    + Bożena Znajko
    +Jan Krajkowski
    + Tadeusz Borowiec
    + Grażyna Majka
    + Jan Arlukiewicz
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.