Ogłoszenia Duszpasterskie: XXIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj, z okazji I niedzieli miesiąca, po mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu.
 2. W kalendarzu liturgicznym przypada: w czwartek – święto Narodzenia NMP czyli Matki Bożej Siewnej.
 3. Począwszy od tego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna: w poniedziałki od godz. 16.00-18.00, we wtorki od godz. 8.00-9.00, w środy od godz. 16.00 do 18.00 oraz w czwartki od godz. 19.00 do 20.00.
 4. Spotkanie dla redakcji naszej parafialnej gazety “W Rodzinie Józefa” w poniedziałek po wieczornej mszy św.
 5. We wtorek na godz. 18.30 zapraszamy rodziny, małżeństwa oraz matki w stanie błogosławionym na comiesięczną mszę św. ku czci św. Joanny Beretty – Molla. Za jej wstawiennictwem będziemy wypraszać potrzebne łaski dla małżeństw i rodzin.
 6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 7. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej (9.00 – droga krzyżowa, 11.30 – Eucharystia). Dojazd do Kalwarii we własnym zakresie.
 8. Chłopców z klasy czwartej i starszych, którzy pragną zostać ministrantami, ks. Marcin zaprasza wraz z Rodzicami na spotkanie w piątek o godz. 16:00 do salki nr 1. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy w zakrystii.
 9. Młodzież od klasy VII wzwyż zapraszamy do Oazy młodzieżowej, która spotyka się w każdy piątek o godz. 19:00 w salce nr 5. Jest jeszcze możliwość zapisania się na wyjazd integracyjny w Pieniny, który będzie za dwa tygodnie.
 10. Uczniów z klas VIII, którzy w ubiegłym roku rozpoczęli przygotowanie do bierzmowania, zapraszamy wraz z rodzicami w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 13:00, po niej spotkanie z ks. Marcinem. Spotkanie dla uczniów klas VII, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania w naszej parafii, będzie w drugiej połowie września.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych polecamy wrześniowy numer “Stasia”, dla nieco starszych “Małego Gościa Niedzielnego”, a dla dorosłych “Gościa NIedzielnego” oraz “Niedzielę”.
 12. Od dzisiaj, co tydzień, razem z “Niedzielą” dostępny jest nowy tygodnik: “Bliżej Życia z Wiarą”, a w nim: ludzkie historie, cuda i łaski, wiara, rodzina, rozrywka, kącik dla dzieci, a także przepisy kulinarne i coś dla hobbystów. Cena gazety: 10zł.
 13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  +Leokadia Piróg,
  +Anna Chudoba,
  +Helena Myśliwiec
  +Janina Robak
  +Janina Mars
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…