Ogłoszenia Duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

1. Zmianka tajemnic różańcowych dziś po Mszy św. o godz. 9.00.
  2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przypada: w środę Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek św. Jana Chryzostoma, w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Św. W tym dniu nasza parafia została zaproszona do Sanktuarium w Mogile na Mszę św. o godz. 18.00, której będzie przewodniczył Abp. Marek Jędraszewski. Przed Mszą św. o godz. 17.00 jest odprawiana Droga Krzyżowa dla pielgrzymów. W sobotę wspominamy NMP Bolesną.
  3. Młodzież ze szkół średnich, z gimnazjum, VII i VIII klasy SP zapraszamy na spotkanie oazy w piątek o g. 19.30 w salkach
  4. Ministranci, lektorzy oraz chłopcy, którzy chcą służyć przy ołtarzu będą mięli swoją pierwszą zbiórkę w piątek po Mszy wieczornej.
  5. Dzieci przedszkolne oraz uczące się w szkołach podstawowych zapraszamy na Mszę św. w każda niedzielę o godz.13. Przy ołtarzu św. Joanny znajduje się kosz dobroci, gdzie możemy zostawiać drobne upominki przeznaczone jako nagrody dla dzieci wypełniających niedzielne zadania.
  6. Kancelaria parafialna w roku szkolnym będzie czynna: w poniedziałek, środę i piątek od 16 do 18, we wtorek i sobotę od 8 do 9.
  7. Grupa charytatywna dziękuje za zaangażowanie się parafialną akcję “Wyprawka szkolna”. Wszystkie artykuły papiernicze zostały przekazane szkołom dla najuboższych uczniów. Bóg zapłać.
  8. W następną niedzielę składka inwestycyjna. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  9. Dwudniowa pielgrzymka do Lublina, gdzie zwiedzimy miasto, nawiedzimy Archikatedrę z Cudownym Krzyżem Trybunalskim oraz Obrazem Matki Bożej; Katolicki Uniwersytet Lubelski. Następnie odwiedzimy Lubartów z cudownym obrazem św. Anny, gdzie zobaczymy także muzeum. Zwiedzimy pałac w Kozłówce, jeden z niewielu w Polsce, gdzie zachowało się oryginalne wyposażenie. Termin 22-23 września. Koszt 350zł. Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 100zł.
  10. W zakrystii można odebrać zdjęcia z pielgrzymki do Krzeszowa.
  11. Wyjazd na pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w następna niedzielę o godz. 7.00 spod Domu Chleba. Zachęcamy jeszcze do zapisu, gdyż pojedzie drugi autobus.
  12. Przewodniczący Rady Dzielnicy XVI Bieńczyce Andrzej Buczkowski wraz z Radnymi zapraszają mieszkańców na festyn rodzinny “Spotkania Bieńczyckie“, który będzie w dniu dzisiejszym w godzniach od 14 do 21, na terenie Domu Kultury Korczak na os. Kalinowym 18. W darmowej loterii będzie można wygrać wiele cennych nagród. Wieczór zakończy się występem Szymona Wydry wraz z zespołem Carpe Diem.
  13. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Barbara Piecyk, l. 79
    + Zbigniew Suflita, l. 80
    + Anna Talar, l. 83
    + Janusz Tandereszczak
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać, Panie.