Ogłoszenia Duszpasterskie: XXV Niedziela Zwykła

 1. W kalendarzu liturgicznym przypada: dzisiaj – święto św. Stanisława Kostki, we wtorek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich Andrzeja, Pawła i towarzyszy; w środę święto św. Mateusza, w piątek św. o. Pio z Pietrelciny.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
 3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy. Po każdej Mszy Świętej będzie także możliwość złożenia do puszek ofiar, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.
 4. Chór chłopięcy Pueri Cantores Sancti Ioseph otwiera rekrutację na nowy rok. W piątek o 18:45 zapraszamy z rodzicami chłopców od klasy drugiej chętnych dołączyć do wspólnoty przyjaciół oraz odkryć i rozwinąć swoje umiejętności muzyczne pod okiem wykształconej kadry. Próby odbywają się w salce nr 4.
 5. Spotkanie dla ministrantów i lektorów wraz z rodzicami będzie w sobotę po Mszy świętej wieczornej. Chłopców od klasy trzeciej pragnących dołączyć do kandydatów na ministrantów i służyć przy ołtarzu zapraszamy z rodzicami na zbiórkę w piątek na godz. 16:00.
 6. W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Gościem honorowym będzie założycielka ruchu margaretek, pani Louise Ward z Kanady.
 7. Z naszej parafii organizowany jest wspólny wyjazd autokarem z pod “Domu Chleba” o godz. 7.30, zapisy u siostry w zakrystii.
 8. W piątek swoje imieniny obchodzie Ks. Bogusław. Pamiętamy o nim w modlitwie i składamy serdeczne życzenia.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych polecamy wrześniowy numer “Stasia”, a dla dorosłych “Gościa Niedzielnego” oraz “Niedzielę”.
 10. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
  +Anna Federowicz
  Krystyna Snoch
  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…