Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVI Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo; w środę – wspomnienie św. Wacława; w czwartek – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie św. Hieronima, w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  2. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne. Składka inwestycyjna w zeszłą niedzielę wyniosła 17.600zł i 10 euro.
  3. W środę swoje imieniny obchodzie Ks. Wacław. Pamiętamy o nim w modlitwie i składamy serdeczne życzenia.
  4. Obchodzimy dziś Dzień Modlitwy za Młodzież w parafiach naszej archidiecezji. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i diecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy, szczególnie naszą parafialną Oazę, Służbę Liturgiczną i chór Pueri Cantores. Po każdej Mszy Świętej jest możliwość złożenia ofiar do puszek, które przeznaczone zostaną na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszej parafii i dekanacie.
  5. Chór chłopięcy Pueri Cantores Sancti Ioseph otwiera rekrutację na nowy rok. W piątek o 18:45 zapraszamy z rodzicami chłopców od klasy drugiej chętnych dołączyć do wspólnoty przyjaciół oraz odkryć i rozwinąć swoje umiejętności muzyczne pod okiem wykształconej kadry. Próby odbywają się w salce nr 4.
  6. W sobotę 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Gościem honorowym będzie założycielka ruchu margaretek, pani Louise Ward z Kanady. Wyjazd autokaru z pod “Domu Chleba” o godz. 7.30, zapisy u siostry w zakrystii.
  7. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św., będzie w czwartek (29.09) o godz. 19.30.
  8. W I sobotę miesiąca od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii. Msza św. wynagradzającą NMP o godz. 7.00.
  9. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 17.00. Za udział w nabożeństwie różańcowym możemy uzyskać odpust zupełny.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla najmłodszych polecamy “Stasia”, dla nieco starszych “Małego Gościa Niedzielnego”, a dla dorosłych “Gościa Niedzielnego” oraz “Niedzielę”.
  11. W tym tygodniu do wieczności odszedł:
    + Henryk Mikulec,
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…