Ogłoszenia Duszpasterskie: XXVII Niedziela Zwykła

1. W kalendarzu liturgicznym przypada: dzisiaj – św. Aniołów Stróżów, we wtorek – św. Franciszka z Asyżu, w środę – św. s. Faustyny, w piątek – NMP Różańcowej.
  2. Rozpoczął się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie zapraszamy na godz. 17.45, a w niedzielę na godz. 17.00. Za udział w nabożeństwie różańcowym możemy uzyskać odpust zupełny.
  3. Procesja różańcowa wokół kościoła dzisiaj o godz. 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada I wtorek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.30 będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty – Molla. Zapraszamy małżeństwa, rodziny oraz matki w stanie błogosławionym.
  5. W I czwartek miesiąca spowiedź jak zawsze podczas mszy porannych oraz popołudniu od godziny 17.30.
  6. W I piątek miesiąca spowiedź podczas mszy porannych oraz po południu od godziny 16.30. Na mszę św. o godz. 17.00, zapraszamy szczególnie dzieci oraz uczniów z klas VII, którzy chcą rozpocząć przygotowanie do bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie dla nich z ks. Marcinem w dolnym Kościele. O godz. 18.30 msza św. wynagradzająca NSPJ. Młodzież oazową i kandydatów do bierzmowania z klas VIII zapraszamy na Wieczernik na godz. 19.30, w tym miesiącu wyjątkowo w górnym kościele. Podczas Mszy świętej kandydaci złożą deklaracje, a po niej będą zapisy do grup.
  7. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. W tym tygodniu z Kanady do Polski przybywa pani Louise Ward, założycielka ruchu Margaretek. Będzie modlić się z nami w sobotę w Łagiewnikach oraz w przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00. Wyjazd autokaru na Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Łagiewnik w sobotę o godz. 7.30 z pod “Domu Chleba”, jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy w zakrystii.
  9. Zapraszamy na otwarcie Galerii Sztuki „ARS-BONUM”, która znajduje się w podziemiach naszego kościoła. Wernisaż wystawy ikon odbędzie się w piątek 7 października o godz. 20.15, a poprowadzi go o. Eugeniusz Grzywacz SP. Wejście na wystawę od strony “ogródka dla dzieci”.
  10. W przyszłą niedzielę zapraszamy do nowej kawiarenki, która znajduje się w sąsiedztwie wystawy. Prosimy o upieczenie ciast na przyszłą niedzielę – chętne panie prosimy o deklarację upieczenia ciasta dziś w zakrystii. Pijąc kawę i delektując się ciastem, będziemy mogli wesprzeć finansowo naszą młodzież, która wybiera się na ŚDM do Lizbony.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jak zawsze polecamy “Stasia”, a dla dorosłych “Niedzielę” oraz “Gościa Niedzielnego”, który oferuje także wydanie specjalne “Dotyk Miłosierdzia” oraz kalendarz na 2023 rok.
  12. Do wieczności odeszli:
    + Jacek Orzechowski,
    + Adam Kula,
    + Zdzisław Włodarski.
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…