Ogłoszenia Duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła

1. Bóg zapłać za ofiary złożone przy wypominkach. Wypominki można jeszcze składać w zakrystii i kancelarii. W dni powszednie listopada modlimy się za zmarłych z wypominków jednorazowych przed Mszami św. o 18.15. Natomiast za zmarłych z wypominków rocznych modlimy się przed Mszami niedzielnymi. Nowe wypominki roczne będą czytane od pierwszej niedzieli grudnia.
  2. W tym tygodniu pierwszy wtorek miesiąca. Zapraszamy na uroczystą Msze św. z nowenną ku czci św. Joanny Beretty Molla o godz. 18.30. Szczególnie zapraszamy Domowy Kościół, młode małżeństwa oraz narzeczonych.
  3. W liturgii Kościoła przypada: w piątek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w sobotę św. Leona Wielkiego.
  4. W naszej parafii rozpoczniemy świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w najbliższy piątek. O godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny, na którą zapraszają wszystkich parafian szkoły dzielnicy Bieńczyce.
  5. Zapraszamy na spotkanie w kościele ze szczególnym świadkiem wiary: Pawłem Kowalewskim, który podzieli się z nami historią swojego nawrócenia i doświadczenia Sakramentu Pokuty i Eucharystii. Spotkanie w piątek o g.19.00 jest obowiązkowe dla uczniów klas 8 SP i III Gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania,
  6. Natomiast 11 listopada będziemy celebrować uroczystą Sumę w intencji Ojczyzny o godz. 11.00.
  7. W niedzielę o 19.00 zapraszamy do auli św. Józefa na wieczór piosenek i pieśni patriotycznych z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Niech będzie nas jak najwięcej!
  8. W następną niedzielę modlitewne spotkanie Róż Różańcowych po Mszy Św. o 9.00.
  9. Jednodniowa pielgrzymka do Miechowa, gdzie zobaczymy najstarszą w Europie replikę Grobu Bożego, zwiedzimy muzeum, w którym znajdują się eksponaty ze skarbca Bożogrobców. Udamy się także do zamku w Pieskowej Skale, w którym zobaczymy m.in. kolekcję obrazów mistrzów angielskich. Będziemy także pielgrzymować do pustelni bł. Salomei w Grodzisku, z okazji jubileuszu 750-lecia jej śmierci. Wyjazd 17 listopada (tj. sobota). Przy zapisie w zakrystii prosimy o wpłatę zaliczki 30zł. Szczegółowe informacje na plakacie i u ks. Dariusza.
  10. Z naszej parafii organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej od 16 do 23 marca 2019 r. Koszt ok. 3.700zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  11. W zakrystii można się zapisać na zdjęcia z Alwerni.
  12. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + ks. Wojciech Łoś, l. 35
    + Krystyna Koćma, l. 79
    Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.