Ogłoszenia Duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018 roku

 1. Serdecznie zapraszamy na poświęcenie organów, którego dokona dziś nasz Metropolita Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zbierzmy się w kościele już o godz. 17.30, aby wysłuchać prelekcji na temat “Organów w liturgii”, która będzie wprowadzeniem do uroczystości.
 2. Radio i telewizja internetowa “Pallotti” będzie transmitować uroczystość poświęcenia organów w naszej parafii. Tych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła, zachęcamy do uczestnictwa za pomocą internetu. W zakrystii można zapisać się na film DVD z tej niecodziennej uroczystości w historii naszej parafii. Koszt 20 zł.
 3. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 17. 100zł oraz 8.840zł w 60 kopertach co łącznie daje 25.900zł. Bóg zapłać za ofiary.
 4. W liturgii Kościoła przypada w piątek św. Andrzeja Apostoła.
 5. Pierwsza sobota. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.30. Natomiast chorych odwiedzimy w sobotę po I Piątku, czyli 8 grudnia.
 6. Za tydzień I Niedziela Adwentu i zarazem początek nowego roku liturgicznego. Roraty dla dorosłych będą o godz. 6.00 rano. Dla dzieci o godz. 18.00. Zwracamy uwagę na zmianę godzin Mszy świętych!
 7. Również za tydzień przed kościołem będzie można złożyć jałmużnę adwentową, która będzie przeznaczona na pomoc osobom potrzebującym z naszej parafii.
 8. W następną niedzielę zostaną wystawione przy głównym wejściu do kościoła kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla osób potrzebujących w naszej parafii.
 9. Nowe wypominki będą czytane od następnej niedzieli. Ze względu na ilość wspominanych zmarłych zostały one podzielone na dwie części. Pierwsza część będzie czytana za tydzień, a druga za dwa tygodnie i tak na zmianę. Wypominki można jeszcze składać w kancelarii lub zakrystii.
 10. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna w piątek i sobotę z powodu formacji stałej kapłanów.  
 11. Szkoła Nr 82 zaprasza na zajęcia adaptacyjne dla przedszkolaków w każdy czwartek o godz. 17.00.
 12. Spotkanie Kręgu Biblijnego dotyczące 1 Księgi Kronik w poniedziałek o godz. 19.30 w sali multimedialnej.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest dostępny numer Gościa Niedzielnego, w którym został zamieszczony artykuł o śp. ks. Wojciechu.
 14. Zbliża się dzień 26 listopada, kiedy będziemy przeżywać miesięcznicę śmierci śp. Wojciecha. Przy ołtarzu św. Joanny została wyłożona księga, w której możemy zapisywać swoje wspomnienia związane z osobą zmarłego kapłana. 
 15. W zakrystii można się zapisać na zdjęcia z pielgrzymki do Miechowa.
 16. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
  +Janina Wydra, l. 100
  +Józef Kuc , l. 79
  +Anna Kucipera, l. 77
  +Alojzy Sztorc, l. 90
   Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.