Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Adwentu

1. Przy głównym wejściu zostały wystawione kosze, do których możemy składać żywność o dłuższym terminie ważności przeznaczoną dla potrzebujących.
  2. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie: dla dorosłych o 6.00 rano dla dzieci o 18.00 od poniedziałku do soboty. W tym roku tematem rozważań adwentowych będzie ”Sakrament Pokuty miłosierną drogą do Eucharystii”.
  3. W liturgii Kościoła przypada:
  4. dzisiaj św. Mikołaja, w poniedziałek: św. Ambrożego, we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w niedzielę św. Łucji
  5. We wtorek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP swoje Święto obchodzą nasze Czcigodne Siostry Służebniczki. Składamy najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za ofiarną posługę w naszej parafii.  Msze Święte tego dnia o godz. 6.00, 8.00 i 18.00, po której nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu Apostolatu Margaretka w intencji kapłanów. Z racji dużej liczby kapłanów odprawiających Mszę św. wieczorną nie będzie możliwa spowiedź w trakcie mszy. Prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty od 17.30 – 18.00.Tego dnia poranna kancelaria będzie nieczynna. Modlitewne spotkanie Róż Różańcowych połączone z “Godziną Łaski” o 12.00.
  6. Za tydzień składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii oraz modlitewne spotkanie Straży Honorowej o godz. 16.00.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz naszego najnowszego parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa, który wprowadza nas w klimat Bożego Narodzenia. Dzisiaj nasze czasopismo rozprowadza młodzież oazowa, a w ciągu tygodnia można go nabyć w zakrystii lub kancelarii.
  8. Bardzo prosimy Drogich Parafian, by nie odkładać spowiedzi świątecznej na ostatnie dni Adwentu. Skorzystajmy ze spowiedzi podczas rorat porannych czy też wieczornych. Podczas Adwentu trwajmy w łasce uświęcającej. Ostatnie dni przed Świętami zostawmy na spowiedź osób, które wróciły z zagranicy i chcą z niej skorzystać.
  9. Małżeństwa przeżywające w minionym roku jubileusz 25,  50 -lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice,  pragniemy zaprosić 27 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
  10. Poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny możemy nabyć u sióstr w salkach katechetycznych po zakończeniu Mszy Świętej, a w tygodniu w zakrystii.
  11. Msza św. Kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian z poszczególnych bloków będzie odprawiana codziennie do 23.12 o godz. 18.00. W tym tygodniu zapraszamy mieszkańców z osiedla:
    • poniedziałek (7.12) – Kalinowe 8, Na Lotnisku 16, Kombatantów 5, Strusia 11
    • wtorek (8.12) – Kalinowe 9, Na Lotnisku 6, Wysokie 17
    • środa (9.12) – Kalinowe 10, Kombatantów 8, Strusia 4
    • czwartek (10.12) – Kalinowe 13, Wysokie 1, Strusia 6 kl.I-III
    • piątek (11.12) – Kalinowe 14, Wysokie 3A,B,C, Strusia 6 kl. IV-VIII
    • sobota (12.12) – Na Lotnisku 18, Kombatantów 9, Wysokie 2
  12. W tym tygodniu odeszła do wieczności:
    + Marek Zwierzyński
    + Katarzyna Tuteja
    + Jerzy Przybylski
    + Mariusz Domiński
    + Aleksander Sowa
    + Janina Piwowarek
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie.