Ogłoszenia Duszpasterskie: II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy Krzysztofowi za skierowane do nas Słowo i promocję swojej nowej książki będącej owocem jego duchowych i intelektualnych rozważań. To dzieło będzie można nabyć po Mszy Świętej.
  2. Dzisiaj zapraszamy jeszcze wszystkich na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    o godz. 17.00. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na inwestycje parafialne kwotę 19.200 zł. Bóg zapłać wszystkim, którym leży na sercu piękno naszej świątyni.
  4. Pierwszy wtorek. Zapraszamy małżeństwa, rodziny, Domowy Kościół na Mszę św. o godz. 18.30 połączoną z nowenną do św. Joanny Beretty – Molla. Po nabożeństwie błogosławieństwo rodzin z dziećmi i matek w stanie błogosławionym.
  5. Pierwszy czwartek. Możliwość spowiedzi od godz. 17.30. z nabożeństwem eucharystycznym o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18.00.
    Tego dnia przypada święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej. Wszystkim solenizantom życzymy bł. Bożego, opieki Matki Bożej i zdrowia.
  6. Pierwszy piątek. Spowiedź podczas Mszy rannych oraz po południu od godz. O 16.30. Msza święta dla dzieci o godz. 17.00. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na młodzieżową Drogę Krzyżową o godz. 19.30 (w ramach Wieczernika).
  7. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Dróg Krzyżowych odbywać się będą w następujących godzinach:
    • 30 dla dorosłych;
    • 30 dla dzieci;
    • 45 dla dorosłych;
    • 30 (zmiana) dla młodzieży i studentów
  8. W piątki Wielkiego Postu za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz odmówienie modlitwy po Komunii Św. przed wizerunkiem Jezusa Ukrzyżowanego “Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” można zyskać odpust zupełny.
  9. W sobotę odwiedzimy chorych zgłoszonych w zakrystii lub kancelarii od godz. 8.00. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po mszy św. o godz. 7.00.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nowy numer miesięcznika dla najmłodszych JAŚ.
  11. Szkoła Podstawowa nr 82 zaprasza na Dzień Otwarty dnia 6.03 o godz. 11.00, podczas których będzie można zapisać dziecko do klasy pierwszej, zobaczyć pracownie i ich wyposażenie, świetlicę oraz stołówkę, porozmawiać z nauczycielami zachowując odpowiedni dystans.
  12. Szkoła Podstawowa nr 92 zaprasza na spacer po szkole rodziców i dzieci dnia 6.03 w godzinach 10.00 – 14.00.
  13. Pielgrzymka do Niepokalanowa i Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego (najstarszego Sanktuarium na ziemiach polskich) odbędzie się
    w dniach 23-24 kwietnia. Informacje i zapisy u ks. Bogusława.
  14. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    + Henryk Górniak
    + Mariusz Zabiegaj
    + Danuta Olender
    + Roman Dziedzic
    + Tadeusz Poniedziałek
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…