Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu, 17.12.2023

1. W przyszłą niedzielę (IV Adwentu) przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego oraz wspomnienie Adama i Ewy. Msze święte w Wigilię są o godz.: 7:00, 9:00, 11:00 i 13:00. Nie ma Mszy świętej o godz. 18:00. Zapraszamy na pasterkę o 24:00.
  2. Z okazji zbliżających się imienin składamy Ks. Proboszczowi Adamowi serdeczne życzenia i polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  3. Zapraszamy na roraty (o godz. 6:00 oraz 18:00).
  4. Spowiedź przedświąteczna: codziennie podczas Mszy świętych oraz w piątek od godz. 16:00.
  5. Schola dziecięca “Pociechy św. Józefa” dziękuje wszystkim za złożone ofiary w kwocie 4500zł (pieniądze zostanę przeznaczone na wakacyjny wyjazd dzieci i działalność scholi).
  6. Poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny możemy dzisiaj nabyć w holu przed kancelarią, a w tygodniu w zakrystii lub kancelarii.
  7. Prosimy o składanie trwałej żywności do koszy w przedsionku kościoła, która zostanie przekazana w formie świątecznych paczek osobom potrzebującym.
  8. Zapraszamy do Galerii Sztuki„ARS-BONUM”, w której możemy oglądać wystawę malarstwa młodego artysty Michała Leśniaka, pt.: “Ortografia”.
  9. Adoracja Apostolatu Margaretka jutro o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  10. W najbliższy czwartek zapraszamy na przedświąteczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W programie udział w Eucharystii oraz Apelu. Wyjazd autokaru o 15.00 z pod “Domu Chleba”. Zapisy w zakrystii u s. Krystelli.
  11. W piątek (22 grudnia) od godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Prosimy o zgłaszanie ich w kancelarii lub zakrystii (w stycznie odwiedzin chorych nie będzie).
  12. Małżonków jubilatów, którzy w mijającym roku przeżywali swoją 50 oraz 25 rocznicę ślubu (lub inne okrągłe rocznice), zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną w Niedzielę Świętej Rodziny (31 grudnia) o godz. 11.00. Prosimy Jubilatów o zgłaszanie swego udziału we Mszy świętej jubileuszowej w zakrystii.
  13. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, w kopertach i na konto parafialne, które są przeznaczone na inwestycje w naszej parafii.
  14. Polecamy prasę katolicką. Dziś szczególnie nowy numer gazety “WRJ” z rozpiską kolędy.
  15. Zbiórka elektrośmieci (zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny) odbędzie się w czwartek 21 grudnia przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr 82.
  16. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    +Bogusław Grudzień,
    +Helena Korejba,