Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Adwentu

1. Dziś składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary.
    2. Dzieci Pierwszokomunijne i ich rodzice uczestniczą dziś w Mszy św. o 13.00.
    3. Modlitewne spotkanie Straży Honorowej o 16.00.
    4. Serdecznie zapraszamy na Msze Święte roratnie dla dorosłych o 6.00 rano, dla dzieci ze specjalnym kazaniem o 18.00. Na poranne czwartkowe roraty szczególnie zapraszamy młodzież. Nie ma Mszy św. o 6.30 ani o 18.30.
    5. Nie odkładajmy na ostatnią chwilę spowiedzi adwentowej. Można z niej skorzystać codziennie podczas Mszy świętych.
    6. Spowiedź święta w piątek i sobotę rano od godz. 6.00 do 7.30, a wieczorem od 16.00 do 19.00. Przerwa w spowiedzi od 17.30 do 17.45.
    7. Chorych, których kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną przed Świętami w Wigilię 24 grudnia od godz. 8.00, można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Przypominamy, że w styczniu z powodu trwającej kolędy wizyty u chorych nie będzie.          Zachęcamy do wsparcia działalności Caritas poprzez zakup wigilijnych świec. Cena 8zł. Świece i opłatki można nabyć u sióstr przed kancelarią po Mszach Świętych.
    8. Wszystkie małżeństwa przeżywające w mijającym roku jubileusz 25 i 50 -lecia ślubu, a także okrągłe jubileusze, pragniemy zaprosić 30 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii.
    9. Osoby chętne do wstąpienia się do nowopowstającej Róży Różańcowej proszone są o zgłaszanie się w zakrystii. Brakuje nam tylko kilku osób.
    10. W poniedziałek o 19.30 zapraszamy na krąg biblijny. Tym razem pochylimy się nad Księgą Ezdrasza.
    11. Jasełka oazowe wystawiane będą 26 grudnia i 6 stycznia po Mszach Świętych o 11.00 i 18.00. Już teraz zaplanujmy te świąteczne dni, by uczestniczyć w spektaklach. Szczegółowe informacje na plakacie.
    12. Dziś obok kościoła młodzież oazowa rozprowadza sianko na stół wigilijny. Zachowajmy staropolskie bożonarodzeniowe tradycje naszych przodków i uczmy ich nasze dzieci. Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji w całości przeznaczone będą na działalność wspólnoty oazowej (akcje duszpasterskie, wyjazdy, rekolekcje). Do sianka w tym roku wyjątkowo dołączona jest saszetka z wodą, którą teraz poświęcimy. Poświęconej wody użyje kapłan, w czasie odwiedzin kolędowych, by pobłogosławić nasze mieszkania.
    13. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
      + Helena Majta, l. 88
      Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie.