Ogłoszenia duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 15. Tydzień Biblijny. W kalendarzu liturgicznym przypada: w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; we wtorek – święto św. Marka ewangelisty, w sobotę – św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
  2. Z okazji imienin składamy ks. Wojciechowi serdeczne życzenia i pamiętamy w modlitwie. Niech dobry Bóg obdarza go potrzebnymi łaskami w pracy duszpasterskiej i naukowej.
  3. 27 maja zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe oraz osoby chętne na pielgrzymkę do Strachociny – sanktuarium św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski, aby zawierzyć siebie i naszą Ojczyznę Bogu poprzez Serce Maryi, naszej Matki i Królowej. Odwiedzimy również Miejsce Piastowe. Zapisy w zakrystii, koszt 80zł, przy zapisie zaliczka 30zł.
  4. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w sobotę 10 czerwca. W programie udział w spotkaniu Apostolatu Margaretka, któremu przewodniczył będzie bp Robert Chrząszcz. Koszt autokaru 35 zł, zapisy w zakrystii u siostry Krystelli.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane w zeszłą niedzielę na inwestycje parafialne.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej (dla dorosłych polecamy tygodniki: “Niedziela” i “Gość Niedzielny”, a dla dzieci miesięczniki: “Staś” oraz “Mały Gość Niedzielny”).
  7. Do wieczności w tym tygodniu odeszli:
    + Stanisław Płatkiewicz,
    +Andrzej Górski,
    +Kazimiera Powroźnik
    Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…