Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkanocna

1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Wielkanocną. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W niedalekiej przyszłości pragniemy postawić w centrum prezbiterium mensę ołtarzową. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają inwestycje parafialne ofiarami na tacę, w kopertach i na koncie parafialnym.
  2. Rozpoczynamy także dzisiaj 13. Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego, by w ten sposób otworzyć się na Słowo Boże oraz łaski, jakie można uzyskać dzięki temu.
  3. 16.00 modlitewne spotkanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W poniedziałek (19.04) o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa. Zgodnie z postanowieniem Ojca Świętego Franciszka tego dnia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Młodzież bierzmowaną zapraszamy do kościoła na spotkanie przygotowujące ich do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej we czwartek na godz. 17.00.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Ukazał się nasz nowy numer parafialnego miesięcznika W Rodzinie Józefa wprowadzający nas w 13 Tydzień Biblijny. Znajdziemy w nim wiele ciekawych artykułów dotyczących Pisma Świętego, postu Daniela czy muzyki w Biblii. Zapraszamy do lektury.
  7. Trwa rekrutacja do Katolickiej Szkoły Podstawowej Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego mieszcząca się w budynku Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17. Są jeszcze wolne miejsca do klasy pierwszej, ale także do klas starszych. Więcej informacji na stronie: oazowa.pl
  8. Zapraszamy chętnych Parafian do modlitewnego zaangażowania się we wspólnotach Róż Różańcowych. Zainteresowanych prosimy o zapisy w zakrystii. Wszelkich informacji udziela ks. Szymon.
  9. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    +Jan Kasperczyk
    +Rozalia Piotrowicz
    +Józef Czaicki
    +Halina Helbin
    +Janina Stolarska
    Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…