Ogłoszenia Duszpasterskie: III Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy – III niedzielę miesiąca – składka inwestycyjna na potrzeby naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy swoimi ofiarami przyczyniają się do upiększenia naszej Parafii.
  2. 16.00 odbędzie się modlitewne czuwanie Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, zaś po wieczornej Mszy św. (o godz. 19.00) młodzież oazowa zaprasza na uroczysty Akatyst ku czci św. Józefa.
  3. Zapraszamy dzisiaj, jak i w każdą niedzielę, na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
    o godz. 17.00. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas tych nabożeństw będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  4. W poniedziałek, we wtorek i środę o godz. 20.00 ks. Proboszcz wraz z ks. Janem Szczepaniakiem zapraszają na tzw. rekolekcje dla przyjaciół. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do skorzystania z nauk rekolekcyjnych, a zwłaszcza tych, którzy z racji obowiązków nie uczestniczyli w rekolekcjach parafialnych.
  5. W piątek w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Msze Święte z kazaniem
    o godzinie 6.30, 8.00 oraz o 18.30. Nie będzie Mszy o godz. 7.00. Droga krzyżowa poranna dla dorosłych zostanie odprawiona po Mszy o godz. 8.00. Na Mszy Świętej wieczornej będzie możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  6. Tego dnia zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 dzieci, o 17.45 dorosłych, o 19.30 młodzież i studentów.
  7. Włączając się w akcję “Adoracja bez granic” pragniemy zaprosić wszystkich do całodobowej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po zakończeniu mszy św. w piątek o godz. 19.30 i trwać będzie do soboty do godz. 18.20. Modlić się będziemy w następujących intencjach: o przebłaganie naszych grzechów, o własne nawrócenie, o szacunek do życia i o panowanie pokoju Bożego na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie. Chętnych do całodobowej adoracji prosimy o zapisy na listę znajdującą się w zakrystii.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Nauczyciela i uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego na os. Wysokim 6, serdecznie zapraszają ósmoklasistów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się dnia 1. 04 w godz. 15.00 – 18.00.
  10. W dniach 29-30.04 odbędzie się pielgrzymka do Niepokalanowa i Miechowa. Wyjazd w piątek o 12.30 spod „Domu Chleba”, powrót w sobotę wieczorem. W programie nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu w Miechowie oraz całodzienny pobyt w Niepokalanowie wraz z noclegiem i wyżywieniem. Koszt 250zł. Zapisy w zakrystii.
  11. Grupa teatralna “Misterium” z Myślenic organizuje spektakl Misterium Męki Pańskiej dnia 2.04 Wyjazd spod “Domu Chleba” o godz. 14.15. Koszt: 20 zł. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisy na listę w zakrystii.
  12. W tym tygodniu do wieczności odeszli:
    +Arkadiusz GOŁDYN,
    +Alfreda BIAŁEK
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie…