Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu

1. We wtorek urodziny i imieniny naszego ks. Proboszcza Adama, któremu składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  2. Dziękujemy kapłanom za wielogodzinną posługę w konfesjonale. Siostrze Eliaszy, Panom Stanisławowi, Janowi, Józefowi, Dawidowi, Dominikowi oraz młodzieży za przygotowanie szopki i przepięknych dekoracji Bożonarodzeniowych. Dziękujemy osobom sprzątającym naszą świątynię.
  3. W ramach składki inwestycyjnej zebraliśmy 18.416 zł, w 37 kopertach było 4.160 zł, w sumie 22.576zł. Bóg zapłać za ofiary.
  4. Spowiedź w poniedziałek od 6.00 do 7.00 oraz po południu od 16.00 do 19.00. Przerwa od 17.30 do 17.45. Z powodu spowiedzi kancelaria nieczynna.
  5. We wtorek ostatnie w tym roku Roraty o godz. 6.00. Spowiedź tylko od 6.00 do 7.00. Później kapłani nie będą spowiadać, gdyż odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w zakrystii. Przypominamy, że w styczniu z powodu kolędy wizyty u chorych nie będzie.
  6. Światło Betlejemskie będzie od Wigilii w kaplicy wieczystej adoracji, skąd możemy wziąć je do swych mieszkań.
  7. Postarajmy się o chrześcijańskie przeżywanie Wigilii i całych Świąt. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii, wspólnego śpiewu kolęd.
  8. Wszystkich zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00
  9. W Boże Narodzenia oraz w święto św. Szczepana Msze św. w porządku niedzielnym.
  10. Zapraszamy na Jasełka oazowe 26 grudnia, 5 i 6 stycznia po Mszach Świętych o 11.00 i 18.00.
  11. Zachęcamy do wsparcia działalności Caritas poprzez zakup wigilijnych świec. Świece i opłatki można nabyć u Sióstr przed kancelarią.
  12. W liturgii Kościoła przypada: w piątek św. Jana Ewangelisty, w sobotę Świętych Młodzianków z Betlejem. W piątek kancelaria zamknięta. Sprawy niecierpiące zwłoki proszę załatwiać po Mszy św. wieczornej.
  13. Wszystkie małżeństwa przeżywające w mijającym roku jubileusz 25, 50 -lecia ślubu i inne okrągłe rocznice, zapraszamy 29 grudnia w święto Świętej Rodziny na Mszę św. o godz. 11.00 w ich intencji. Jubilatów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii
  14. Od 27 grudnia wracamy do porządku Mszy św. w tygodniu sprzed Adwentu. Tak więc Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.30.
  15. Proboszcz zaprasza na koncert kolęd i pastorałek 27 grudnia o godz. 19.30 w naszej auli. Wstęp wolny. Dochód z koncertu przeznaczony jest na Hospicjum św. Łazarza.
  16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Proszę zwrócić uwagę na zmienione ceny świątecznych wydań, które kosztują 10zł. Szczególnie polecamy naszą parafialną gazetę z programem kolędowym. W tym programie zabrakło os. Kalinowego nr 19 od parteru do piętra VI. Za pomyłkę przepraszamy. Kolęda będzie tam 28 grudnia od godz. 8.00.
  17. Zbliża się czas odwiedzin duszpasterskich w naszych mieszkaniach. Ministranci przyniosą kartki, na których zapisana jest data i zbliżona godzina wizyty kapłana. Należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, wodę święconą i kropidło. Dzieci i młodzież szkolna przygotowują zeszyty do religii. Ponadto pamiętajmy, aby na czas spotkania wyłączyć telewizor i radio. Przedmioty religijne, które chcemy poświęcić, kładziemy na stole. Wszyscy domownicy biorą udział we wspólnej modlitwie.
  18. W tym tygodniu odeszli do wieczności:
    + Danuta Biernat
    + Janina Bibuła
    + Wanda Trubaluk
    + Daniela Jędrzejak
    + Maria Ptak
    + Wacław Jasik
    + Stanisław Safidło
    Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.